Voucher badawczy był realizowany przez Pracodawców Pomorza i Kujaw, Związek Pracodawców w partnerstwie z Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego SA., Polskim Towarzystwem Ekonomicznym Oddział w Bydgoszczy, Izbą Przemysłowo-Handlową w Toruniu oraz Kujawsko-Pomorską Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy.
Pomógł sfinansować 124 przedsięwzięcia badawcze.
W ramach projektu przewidziane były następujące formy wsparcia dla wnioskodawców:voucher badawczy indywidualny - przeznaczony na realizację przedsięwzięcia badawczego - na zainicjowanie lub kontynuację współpracy z jednostką naukową przez zakup usługi badawczo-rozwojowej;
voucher na zainicjowanie współpracy wynosił do 40 tys. zł;
Voucher na kontynuację współpracy wynosił do 80 tys. zł - wnioskodawca mógł korzystać z vouchera badawczego indywidualnego na zainicjowanie współpracy z jednostką naukową tylko jednokrotnie, natomiast na kontynuację współpracy z jednostką naukową wielokrotnie, ale nie częściej niż jeden raz na konkurs.
Voucher badawczy kooperacyjny - przeznaczony na przedsięwzięcie badawcze realizowane w kooperacji z innymi przedsiębiorstwami. Voucher kooperacyjny finansował przedsięwzięcia badawcze partnerskie określone wnioskiem złożonym wspólnie przez minimum 3 niezależnych przedsiębiorców. Działały wspólnie w ramach klastra lub innej prawnie dopuszczalnej formy powiązania kooperacyjnego. Wielkość wsparcia wynosiła do 400 tys. zł.
