Do Biura Toruńskiego Centrum Miasta wpłynęła tylko jedna praca, a buro potrzebowało conajmniej dwóch prac by konkurs mógł się rozstrzygnąć. Ale nawet i ta praca nie miała szans w konkursie, bo gipsowy model połamał sie podczas transportuktóra dodatkowo uległa uszkodzeniu w transporcie. Stąd też unieważnienie postępowania.
Konkurs na projekt zdroju był skierowany do absolwentów akademii sztuk pięknych lub wydziałów plastycznych innych uczelni, a także architektów i biur projektowe. Zwycięzca miał otrzymać od miasta 6 tys. zł.
Henryk Stroband, początkowo ławnik staromiejski, przez rok zasiadał w Radzie Miasta, a następnie został wybrany na burmistrza, którą to funkcję sprawował sześciokrotnie aż do swojej śmierci. Za jego rządów zostały przebudowane budynki po klasztorze franciszkańskim, które zajęło Gimnazjum Akademickie. Rozbudował także Ratusz Staromiejski. Wówczas powstały też nowoczesne fortyfikacje bastionowe i zbrojownia miejska.
20 listopada 2009 r. minęła 400. rocznica śmierci tego wybitnego torunianina. Z tej okazji Towarzystwo Miłośników Torunia i Muzeum Okręgowe w Toruniu zorganizowały okolicznościową sesję popularnonaukową, a Toruńskie Centrum Miasta wyszło z inicjatywą odtworzenia i poświęcenia Strobandowi jednego ze zdrojów, które znajdowały się niegdyś na Rynku Staromiejskim. Miałby on stanąć w pobliżu budynku Poczty Polskiej i zostać odsłonięty w czerwcu 2010 r. - podczas Święta Torunia.
