Koronawirus w SPZLO w Raciążku
Testy przeprowadzone w ostatnim tygodniu w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym w Raciążku potwierdziły koronawirusa u 41 osób. Jak informuje Mariusz Zakrzewski, dyrektor SPZLO, wykonano 292 testy, w wyniku których zdiagnozowano 38 zakażeń u pacjentów i 3 wśród personelu.
- Z przykrością informujemy, że jedna osoba zakażona spośród pacjentów zmarła, a 2 kolejne osoby zakażone zostały przewiezione do szpitala zakaźnego - czytamy w komunikacie starostwa powiatowego.
Pozostałe osoby zakażone w 95 proc. stanowią przypadki bezobjawowe. Na wtorek 6 października br. zaplanowane są ponowne testy u 30 pracowników i 45 pacjentów SPZLO.
Przypomnijmy, że od soboty, 3 października powiat aleksandrowski znajduje się w czerwonej strefie zagrożenia epidemiologicznego. Zgodnie z nowymi zmianami w strefie czerwonej pojawiły się dodatkowe obostrzenie, takie jak ograniczenie działalności restauracji, pubów i barów do godziny 22. Obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał również w strefie żółtej, a nie jak do tej pory tylko w strefie czerwonej.
Czerwona strefa koronawirusa - obostrzenia
- obowiązkowe zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej
- zakaz organizowania targów i kongresów
- zamknięte parki rozrywki, wesołe miasteczka
- liczba osób na uroczystościach rodzinnych (w tym weselach) do 50 osób z wyłączeniem obsługi
- 25 proc. publiczności w kinach
- limit osób w siłowniach - jedna na 10 metrów kwadratowych
- w kościołach i innych obiektach kultu limit 50 proc. obłożenia budynku
Obecnie na terenie powiatu aleksandrowskiego jest 207 osób z potwierdzonym zakażeniem. 82 osoby, u których stwierdzono zakażenie ozdrowiały. Jednocześnie 1192 osoby objęte są kwarantanną domową (stan na 5.10).
