https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. W Szpitalu Rydygiera pacjenci czekają do poradni w ścisku. Dyrekcja: ograniczyliśmy wizyty do tych niezbędnych [ZDJĘCIA]

Bartosz Dybała
Pod jedną z poradni Szpitala Rydygiera w Krakowie pacjenci siedzą jeden obok drugiego, w ścisku. Takie zdjęcie trafiło do naszej redakcji. Przedstawiciele lecznicy zapewniają, że pacjenci są informowani o tym, że muszą zachowywać między sobą odpowiednie odległości. To jeden z środków bezpieczeństwa w czasie epidemii koronawirusa.

FLESZ - Koronawirus. Część sklepów zamknięta

- Zdjęcia wykonane dzisiaj w poradni Szpitala Rydygiera w Krakowie. Stłoczeni pacjenci, osoby starsze, schorowane, pacjenci onkologiczni. Czy tu nie obowiązują ograniczenia, dotyczące ilości wpuszczanych do pomieszczenia osób - dopytuje nas Czytelnik w przesłanym do redakcji e-mailu.

Na zdjęciach faktycznie widać, że pacjenci siedzą w ścisku. Wśród nich są osoby starsze, które są szczególnie narażone na zakażenie koronawirusem. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, między osobami powinny być zachowane bezpieczne odległości, by w jak największym stopniu ograniczyć możliwość zakażenia się wirusem. Tych środków bezpieczeństwa nie zachowali pacjenci w Szpitalu Rydygiera.

Mobilna Stacja Kontrolna Medicovid

Kraków. Powstała kapsuła do wykrywania potencjalnych nosicie...

Zapytaliśmy przedstawicieli placówki, jakie środki bezpieczeństwa zostały wprowadzone, by do takich sytuacji nie dochodziło. Szpital poinformował nas, że poradnie są czynne dla pacjentów onkologicznych i wymagających pomocy w trybie pilnym, a zdecydowana większość porad udzielana jest telefonicznie. Część planowych wizyt została odwołana.

- Pacjenci pomimo wywieszanych i ogólnie dostępnych informacji o konieczności zachowania odstępów i zakazie grupowania się oraz informacji powtarzanych przez pielęgniarki, starają się wszyscy grupować możliwie blisko drzwi wejściowych do poradni - przekazał nam lek. med. Artur Asztabski, prezes zarządu Szpitala Specjalistycznego im. Rydygiera w Krakowie.

Przekonuje, że jeśli już pacjenci muszą odbyć wizytę, są umawiani na konkretne godziny. - Kierownicy i pracownicy poradni zobowiązani są do powtarzania informowania pacjentów o konieczności zachowania odstępów i pojedynczego przebywania w poradniach i bezpośredniej bliskości wejścia. Niezależnie od powyższych, pacjentów na terenie szpitala obowiązują wszystkie zarządzenia i przepisy, wydawane centralnie w związku z panującą sytuacją - kwituje Asztabski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Uważam, że także w poczekalniach przychodni powinny być izolatki. Kiedyś były tzw. boksy (w niektórych przychodniach) i tam była poczekalnia dla pacjentów z podejrzeniem choroby zakaźnej.

j
jaa

większość starszych ludzi nie nosi masek ani rękawiczek....rozsiewają zarazę...

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska