Zaproszeni goście rozmawiali z włocławianami nie tylko o aktualnych wydarzeniach politycznych w kraju, ale również o zmianach pokoleniowych. Jednym z tematów było tzw. "Pokolenie 89". - Jego zaletą jest to, że są pokoleniem bez kompleksów - mówi Sławomir Sierakowski, znany socjolog i publicysta. - Młodzi nie wstydzą się jeździć na zachód i nie czują się gorsi od nikogo. Są na ogół dobrze wyposażeni w taki atuty nowoczesności jak znajomość języka obcego i nowych technologii. Jak dodał, ludziom z "Pokolenia 89" łatwiej będzie się w coś zaangażować, bo nikt im łatwo nie wmówi jak ma myśleć.
"Krytyka Polityczna" we Włocławku jest trzecim klubem w województwie kujawsko-pomorskim. Ma za zadanie zainteresować i zaktywizować głównie młodych ludzi. - Chcemy, by lewicowość była atrakcyjna - mówi Agata Szczerbiak z LMK, jedna z inicjatorek klubu. - Chodzi nam o kształtowanie środowiska lewicowej inteligencji zaangażowanej". Działalność włocławskiego klubu ma cechować otwartość na różne społeczności i grupy. By stworzyć forum, na które zapraszani będą wszyscy, którzy chcą rozmawiać o współczesnych problemach.
Dwa pierwsze wykłady, adresowane głównie do licealistów i studentów, zorganizowane zostały w miniony wtorek w LMK i w WSHE. Ich tematem była "Polityka narkotykowa".