KSK Noteć Inowrocław nie zagra w pierwszej lidze

(dm)
Zawodnicy Legii Warszawa pozwolili zdobyć graczom Noteci zaledwie 51 punktów.
Zawodnicy Legii Warszawa pozwolili zdobyć graczom Noteci zaledwie 51 punktów. Dominik Fijałkowski
Legia Warszawa pokonała KSK Noteć Inowrocław w decydującym meczu rywalizacji o awans do pierwszej ligi.

LEGIA - KKS NOTEĆ 66:51 (12:13, 17:10, 24:15, 13:13)

LEGIA: Kobus 20 (3), Koźluk 9, Bojko 6, Holnicki-Szulc 4, Podobas 0 oraz Świderski 9 (3), Paszkiewicz 7 (1), Zapert 7, Ornoch 0, Piesio 0, Cechniak 0.
KSK NOTEĆ: Pochocki 19 (1), Grod 10 (1), Filipiak 4, Michałek 2, Korólczyk 1 oraz Wierzbicki 9 (1), Jankowski 5, Koper 2, Królikowski 0, Wiśniewski 0.
Stan rywalizacji: 2:1 dla Legii i awans do pierwszej ligi.

Zawodnicy obydwu drużyn bardzo nerwowo rozpoczęli trzecie spotkanie finałowe w grupie A drugiej ligi. Seryjnie pudłowali z dystansu i spod kosza. W 12. min. inowrocławianie prowadzili 14:12.

Jako pierwsi niemoc przełamali warszawianie. Zdobyli 10 pkt. pod rząd. Po rzutach Arkadiusza Kobusa i Andrzeja Paszkiewicz odrobili straty i uzyskali przewagę (22:14), którą przed przerwą goście tylko nieznacznie zmniejszyli (29:23).

Kujawianie nie potrafili zatrzymać Kobusa (13 pkt. w 1. połowie) i aktywnego na tablicach Bartłomieja Bojko (10 zbiórek przed przerwą).

Mecz rozstrzygnął się na początku 2. odsłony, którą legioniści wygrali 11:3 (40:26). Inowrocławian pogrążył Michał Świderski. Były gracz Sportino dwa razy trafił z dystansu.

W 4. kwarcie koszykarze ze stolicy kontrolowali wynik. Po końcowej syrenie wraz z kibicami cieszyli się z awansu. Inowrocławianie nie zdołali odczarować hali na Bemowie, gdzie Legia nie przegrała od 14 miesięcy.

Noteć już w drugim sezonie w historii klubu osiągnęła finał rozgrywek. Na awans pozostaje jej czekać rok lub też liczyć na zaproszenie od władz PZKosz., które w pewnością się pojawi.