KSK Noteć Inowrocław wygrała w Sopocie z rezerwami Trefla

(dm)
Mikołaj Grod (z lewej) zapewnił KSK Noteci zwycięstwo w Sopocie.
Mikołaj Grod (z lewej) zapewnił KSK Noteci zwycięstwo w Sopocie. Dominik FIjałkowski
Koszykarze KSK Noteci Inowrocław zajęli ósme miejsce w rundzie zasadniczej grupy A drugiej ligi. W fazie play off zmierzą się z graczami Wilków Morskich Szczecin.

TREFL II - KSK NOTEĆ 67:68 (20:21, 14:13, 17:15, 16:19)
TREFL II: Dzierżak 17, Kulka 14 (1), Zięba 12 (2), Lebiedziński 11 (1), Szymański 2 oraz Piechaczek 4, Jaśkiewicz 4, Morawiec 2, Brenk 1, Hanke 0.
KSK NOTEĆ: Grod 19, Gliszczyński 17 (3), Filipiak 13, Wierzbicki 2, Rychłowski 0 oraz Włodarski 9 (2), Tlałka 4, Pagacz 4.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 34:34. Mikołaj Grod (13 punktów i 4 zbiórki) miał za małe wsparcie w ataku. Inowrocławianie fatalnie pudłowali z dystansu (0/11 za 3). Aż siedem razy pomylił się Artur Gliszczyński. Rozgrywający odzyskał skuteczność po przerwie. Trafił trzy trójki. Po jego akcjach KSK Noteć prowadziła 48:42, ale straciła po rząd dziewięć oczek (48:51).

Mecz rozstrzygnął się dopiero w ostatnich 120 sekundach. Po wolnych Pawła Dzierżaka goście przegrywali już 62:65, ale z półdystansu trafił Aleksander Filipiak (64:65). Dzierżak ponownie nie pomylił się na linii rzutów wolnych (64:67). Odpowiedział Grod (66:67), a piłkę stracił Aleksander Lebiedziński. Gliszczyński spudłował, ale piłkę na 5 sekund przed końcową syreną zebrał Grod. Był faulowany przez Lebiedzińskiego. Wolnymi zapewnił Noteci wygraną (68:67), gdyż rozpaczliwy rzut Dzierżaka nie miał szans powodzenia.

Dwa punkty nie pozwoliły awansować naszej drużynie na siódme miejsce w tabeli. Zwycięstwo odnieśli bowiem też gracze pilskiego Basketu. W ćwierćfinale play off inowrocławianie zmierzą się Wilkami Morskimi Szczecin.

Pozostałe mecze: SMS Władysławowo - Księżak Łowicz 83:78, Basket Piła - Basket Junior Suchy