KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Pałac Bydgoszcz 3:1 [16 kolejka OrlenLigi]

FIAŁ
Tomasz Czachorowski
Bez punktów wrócą do domu siatkarki Pałacu Bydgoszcz z wyjazdowego meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podopieczne Adama Grabowskiego przegrały z KSZO 1:3 i spadły w tabeli na jedenaste miejsce.

To był bardzo nierówny mecz. Obie drużyny grały w każdym z czterech setów "falami". Raz KSZO miało serię kilku punktów zdobytych z rzędu, raz bydgoszczanki. Pałac musiał dzisiaj radzić sobie bez swojej drugiej libero, Karoliny Portalskiej.

Zapis relacji: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Pałac Bydgoszcz na żywo

O zwycięstwie gospodyń w pierwszym secie zadecydowała końcówka partii. Na początku, prowadziły bydgoszczanki, ale miejscowe doprowadziły do remisu (9:9, 10:10, 14:14, 16:16). Pałac prowadził 19:16, jednak nie potrafił tego prowadzenia w dalszej części partii utrzymać. W drugiej odsłonie, górą były podopieczne trenera Adama Grabowskiego, które odskoczyły na kilka punktów przewagi po drugiej przerwie technicznej i tym razem tej przewagi nie wypuściły z rąk.

Trzeci set należał zdecydowanie do podopiecznych trenera Dariusza Parkitnego, które przebieg wydarzeń kontrolowały od samego początku. Podrażnione takim obrotem spraw siatkarki Pałacu, w czwartej partii zaczęły od prowadzenia 4:0, a potem prowadziły 8:3, 10:5, 12:6, 13:10. Następnie, miejscowe popisały się czterema skutecznymi blokami z rzędu, a bydgoskie zawodniczki w końcówce nie wykorzystały dwóch piłek setowych.

W najbliższą sobotę, Pałac we własnej hali podejmować będzie Impel Wrocław (17.00).

KSZO OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI - PAŁAC BYDGOSZCZ 3:1 (25:23, 19:25, 25:19, 27:25)

KSZO (trener Dariusz Parkitny): Polak 2, Ściurka 17, Bednarek 11, Szczygioł 17, Brzóska 15, Piotrowska 3, Korabiec (libero) oraz Bulbak (libero), Dybek 1, Szpak 1, Mielczarek. Punkty. Atak: 50, blok: 14, zagrywka: 4, po błędach rywalek: 28.

PAŁAC (trener Adam Grabowski): Pleśnierowicz 4, Kuligowska 14, Śmieszek 16, Krzywicka 8, Minicz 6, Misiuna 16, Nowakowska (libero) oraz Bałdyga, Fojucik 4. Punkty. Atak: 52, blok: 11, zagrywka: 5, po błędach rywalek: 24.

Sędziowali: Mariusz Fiutek, Rafał Pośpiech.

OrlenLiga - wyniki 16. kolejki: Aluprof Bielsko-Biała - PTPS Piła 1:3 (25:19, 14:25, 11:25, 19:25), Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Atom Trefl Sopot 2:3 (27:25, 23:25, 13:25, 25:19, 14:16), Legionovia - Chemik Police 0:3 (12:25, 19:25, 18:25), Impel Wrocław - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (26:24, 25:21, 25:15), Budowlani Łódź - Developres Rzeszów 3:2 (25:16, 23:25, 25:21, 24:26, 15:11).