https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kto wejdzie do Rady Miasta Włocławka w miejsce Tadeusza Raczyńskiego?

wa
Po śmierci Tadeusza Raczyńskiego we włocławskiej Radzie Miasta zrobił się wakat. Kto przejmie mandat? Wszystko wskazuje na to, że Henryk Milczarczyk.

Jutro o godz. 12.30 na cmentarzu komunalnym przy al. Chopina pogrzeb Tadeusza Raczyńskiego, radnego, byłego wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Kto zajmie jego miejsce w samorządzie miasta? Wszystko wskazuje na to, że Henryk Milczarczyk z SLD.

Najpierw jednak komisarz wyborczy musi wygasić mandat Tadeusza Raczyńskiego. - Następnie wydać postanowienie o wstąpieniu kolejnego kandydata - tłumaczy Małgorzata Feliniak, szefowa Biura Rady.

Jeśli Henryk Milczarczyk wyrazi zgodę, to wówczas Rada Miasta przyjmie od niego ślubowanie. Henryk Milczarczyk był już radnym Rady Miasta w poprzedniej kadencji. Będzie reprezentował tzw. małe Południe, bo z tego okręgu startował w ostatnich wyborach do Rady Miasta z listy SLD.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska