Lekkoatletyczne MŚ w Moskwie. Marcin Lewandowski z Zawiszy czwarty w biegu na 800 metrów

Redakcja
Marcin Lewandowski z Zawiszy.
Marcin Lewandowski z Zawiszy. Paweł Skraba
Marcin Lewandowski z Zawiszy zajął czwarte miejsce w finałowym biegu na 800 metrów podczas mistrzostw świata, które odbywają się w Moskwie.

Jego miejsce na podium nie byłoby sensacją, ale na pewno miłą niespodzianką. Po udanym biegu w półfinale zawiszanin mówił: - Stać mnie nawet na złoto. Kibice tym bardziej zaczęli wierzyć w jego końcowy sukces.

Przeczytaj także: Piotr Małachowski wicemistrzem świata w rzucie dyskiem
Polak startujący z wewnętrznego pola rozpoczął bardzo spokojnie. Po 300 metrach był siódmy, ale później zaczął przyśpieszać. Następnie gonił rywali, ale ostatecznie ukończył wyścig na czwartym miejscu. Był najlepszym z Europejczyków.

Tytuł zdobył Etiopczyk Mohammed Aman. W 2009 roku jako 15-latek wywalczył pierwszy w karierze złoty medal mistrzostw Afryki juniorów, jednak w styczniu 2012 zabrano mu go z powodu... zbyt młodego wieku w chwili zwycięstwa. Rok później triumfował na 1000 m w igrzyskach olimpijskich młodzieży w Singapurze. Jest halowym mistrzem świata 2012, a w igrzyskach w Londynie był szósty.