Lider lepszy w derbach powiatu świeckiego

Jakub Keller
Łukasz Retlewski (nr 14) dwukrotnie umieścił piłkę w bramce Toru. W tej akcji sędzia dostrzegł jednak, że był na pozycji spalonej. Jakub Keller
Na inaugurację V ligi, Tor Laskowice przegrał w derbach powiatu świeckiego na własnym boisku z drużyną Wda II/Strażak Przechowo 0:1.

Obie drużyny zaczęły spotkanie bardzo ostrożnie, lecz już w 11 minucie, miejscowi mogli wyjść na prowadzenie. Michał Macura dopadł piłkę w polu karnym i oddał strzał w kierunku bramki Strażaka, lecz skuteczną interwencją popisał się Szymon Kmiecik. Niespełna 20 minut później próbował odpowiedzieć Strażak, ale po zamieszaniu w polu karnym w piłkę nie trafił Patryk Podolski.

Zwycięską bramkę goście zdobyli pięć minut przed przerwą, kiedy to po dośrodkowaniu Fabiana Chabowskiego, piłkę do bramki Toru skierował Łukasz Retlewski. W drugiej połowie, świecianie próbowali pójść za ciosem. W 79 minucie Łukasz Retlewski zdobył nawet swoją drugą bramkę, lecz arbiter dostrzegł spalonego. Wda II/Strażak utrzymał prowadzenie do końca spotkania. Piłkarze ze Świecia pozostali tym samym na fotelu lidera V ligi.

***
Sportowy weekend za nami:
Kibice na meczu Olimpia Grudziądz - GKS Tychy [zdjęcia]
Żużlowcy Get Well Toruń, MarGarden GKM i Polonii Bydgoszcz modlili się o bezpieczny sezon
"Setka" Anwilu Włocławek [zdjęcia, wideo]
Pałac Bydgoszcz w finale mistrzostw Polski! [wideo]
Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 1:0. Popis gwiazd, ale decydowały ostatnie minuty [wideo, zdjęcia, opinie]