Lider społecznej odpowiedzialności biznesu i Ambasador kultury - firmo, może te tytuły czekają na Ciebie!

Beata Busz
Beata Busz
Ubiegłoroczni laureaci kategorii Lider społecznej odpowiedzialności biznesu - od lewej BluSoft, Taurus Ochrona Group i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mat-Bud
Ubiegłoroczni laureaci kategorii Lider społecznej odpowiedzialności biznesu - od lewej BluSoft, Taurus Ochrona Group i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mat-Bud Fot. Dariusz Bloch
Funkcjonowanie w oparciu o zasady społecznej odpowiedzialność biznesu to dziś już wymóg dla firm, które chcą być pozytywnie postrzegane przez swoje otoczenie, klientów i być konkurencyjne na rynku.

W swoich działaniach muszą uwzględniać interesy społeczne, stawiać na dobre relacje z lokalną społecznością, dbać o środowisko naturalne, inwestować w swoich pracowników, a także kierować się etyką w prowadzeniu biznesu.

Właśnie na takie firmy czekamy! Zgłoście się do jednej z kategorii Złotej Setki Pomorza i Kujaw 2022 – Lider społecznej odpowiedzialności biznesu.

Wielcy w pomaganiu

Wcale nie trzeba być wielkim przedsiębiorstwem, żeby zdobyć ten zaszczytny tytuł. Przykładem jest nasz ubiegłoroczny zwycięzca - niewielka firma, jeżeli chodzi o zatrudnienie, ale wielka w działaniach na rzecz swojego otoczenia i lokalnej społeczności. - Było to dla mnie duże zaskoczenie - przyznaje Krzysztof Błaszkiewicz, prezes BluHolding z Bydgoszczy. - Ale bardzo się cieszę, bo uważam że dużo zrobiliśmy dla miasta, dla naszego regionu kujawsko-pomorskiego i dla Polski. Pomagaliśmy chorej na SMA Celince, pomagamy klubom sportowym, studentom, uczniom. Pomagaliśmy również osobom z Ukrainy, które przyjechały do nas - do Polski, do Bydgoszczy, które znalazły tu schronienie.

Prezes Błaszkiewicz dodaje, że po raz pierwszy uczestniczył w gali Złotej Setki. - Bardzo miło odbieram to wydarzenia – przyznaje. - Była to świetna okazja do poznania firm z naszego regionu i rozmów z przedsiębiorcami.
Tym razem również wszyscy uczestnicy spotkają się na gali w Operze Nova w Bydgoszczy, gdzie ogłosimy laureatów 27. edycji rankingu. Zanim to jednak nastąpi, do 30 kwietnia czekamy na zgłoszenia.

Wypełnij ankietę

Żeby przystąpić do kategorii Lider Społecznej Odpowiedzialności Biznesu należy wypełnić ankietę klikając poniżej.

Udzielone przez firmy odpowiedzi oceni zespół naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego pod kierunkiem prof. Artura Laski. Do dalszego etapu trafi 10 kandydatów z najwyższymi wynikami. Ostatecznie laureatów – w tajnym głosowaniu – wyłonią członkowie kapituły konkursu, do której zaprosiliśmy przedstawicieli największych uczelni w regionie, szefów regionalnych organizacji gospodarczych, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu oraz samorządu województwa.

Wyślij maila

Czekamy też na zgłoszenia firm w nowej kategorii Ambasador kultury, która powstaje we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Swoich kandydatów mogą też wskazywać samorządy, instytucje kultury, stowarzyszenia, jak i mieszkańcy regionu.
Opis podejmowanych przez firmę działań w zakresie wsparcia szeroko pojętej kultury zarówno w regionie, jak i poza nim (jednorazowe projekty, przedsięwzięcia, długofalowe inicjatywy) należy przesłać na adres mailowy [email protected]. W zgłoszeniu można również wskazać wielkość finansowego wsparcia, długość trwania i zakres mecenatu.
Ambasadorów kultury wyłoni kapituła konkursu, w skład której wejdą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i makroregionu Wielkopolska Kujawsko-Pomorskie Polska Press.
REGULAMIN RANKINGU

Strefa Biznesu - Kiedy należy ci się odszkodowanie za opóźniony lot?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska