Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lisi Ogon: Droga która dzieli

(ALE)
W Lisim Ogonie potrzebne jest przejście dla pieszych przez drogę powiatową, która dzieli wieś na dwie połowy. Trwa dyskusja, gdzie ono ma powstać...

- Przechodzenie przez ruchliwą drogę jest uciążliwe i niebezpieczne - powiadają mieszkańcy. - W pobliżu jest świetlica wiejska i przystanek autobusowy. Proponujemy poszerzenie drogi i utworzenie bezpiecznego przejścia w miejscu, gdzie zaczyna się ścieżka rowerowa.

W tej sprawie wójt gminy Białe Błota, Katarzyna Kirstein-Piotrowska rozmawiała już ze starostą bydgoskim Kazimierzem Krasowskim. Uczestniczył w tym spotkaniu również Andrzej Szmytka, radny powiatu. - Starosta obiecał, że przekaże propozycję rozwiązania tego gordyjskiego węzła mieszkańców Lisiego Ogona odpowiednim komisjom i policji, celem zaopiniowana - informuje wójt Białych Błot. - Deklaruję, że jako gmina gotowi jesteśmy partycypować w kosztach budowy części chodnika po to, by lokalizacja przejścia dla pieszych była jak najbardziej bezpieczna.

Mieszkańcy na zebraniu wiejskim zwrócili tez uwagę, że gmina zainwestowała już pół miliona złotych w budowę kładki, która - jak się okazuje, w przyjętej organizacji ruchu i tak nie spełnia zamierzonego celu. Dyrektor wydziału komunikacji bydgoskiego starostwa, Piotr Fojucik obiecuje, że przeanalizuje tę kwestię i zastanowi się nad rozwiązaniem. Mieszkańcy w tej sprawie napisali już petycję do starosty. Proszą też, by zająć się kierowcami, którzy na drogach lokalnych i powiatowej w Lisim Ogonie rozwijają nadmierne prędkości. Sprawą ma się zainteresować policja.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska