(DM)
liczą na utrzymanie się w rozgrywkach.
liczą na utrzymanie się w rozgrywkach. LKS Rogowo
W piątek laskarze czterech zespołów rozpoczynają walkę o utrzymanie się w pierwszej lidze.

Na stadionie w Gąsawie - rywalami hokeistów na trawie z Rogowa i Gąsawy - będą zawodnicy Polonii Środa Wielkopolska i ZSMS Poznań.

W nowym sezonie w rozgrywkach wezmą udział drużyny, które w klasyfikacji końcowej turnieju zajmą miejsca 1-3.

Rogowianie przez większość sezonu spisywali się bardzo dobrze. Przez moment włączyli się do walki o pozycję w czołowej czwórce. Ostatecznie zajęli siódmą lokatę. W fazie play off byli dwa razy gorsi od Pocztowca Poznań (3:4 i 0:11).

Podopieczni Bogusława Kozłowskiego cztery tygodnie temu łatwo pokonali Polonię (5:1). Są także w stanie pokonać drugoligowy ZSMS.

- Nie dopuszczamy myśli o spadku. Liczymy na wygrane nad zespołami z Wielkopolski. Liczymy też na dobry występ przeciwko coraz lepiej spisującym się gąsawianom. W sezonie zasadniczym wygraliśmy z nimi dwa razy - mówi trener Kozłowski.

Kiepski sezon mają zawodnicy kierowani przez Sławomira Mazanego. Większość rozgrywek spędzili na ostatniej pozycji. Dopiero wygrane nad Pocztowcem (w karnych) i Stellą, dały im awans na dziewiąte miejsce i udział w turnieju barażowym.

- W końcówce sezonu prezentujemy dobry hokej. Wierzę, że utrzymamy się w pierwszej lidze - podkreśla Mazany.