Łuczniczka Bydgoszcz wygrała z Politechniką Warszawską [zdjęcia]

FIAŁ
Łuczniczka Bydgoszcz - Politechnika Warszawska
Łuczniczka Bydgoszcz - Politechnika Warszawska Filip Kowalkowski
Bydgoscy siatkarze odnieśli czwarte zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi. W pojedynku 12. kolejki bydgoszczanie pokonali we własnej hali AZS Politechnikę Warszawską 3:1.

Dla obu zespołów było to bardzo ważne spotkanie, bowiem przed tą serią gier, zarówno Łuczniczka, jak i AZS Politechnika zajmowały miejsce w drugiej części ligowej tabeli.

Zapis relacji: Łuczniczka Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska na żywo

Dwa pierwsze sety pewnie wygrali gospodarze - 25:18. Od trzeciej partii, podopieczni Jakuba Bednaruka znacznie wyżej zawiesili poprzeczkę gospodarzom. W trzeciej odsłonie, rywale wygrali po walce na przewagi, a ponadto bydgoszczanie popełnili znacznie więcej własnych i niewymuszonych błędów. W czwartym secie, Politechnika prowadziła nawet różnicą trzech punktów (16:13), jednak świetną zmianę dali Nikodem Wolański oraz Bartosz Krzysiek, który grał bardzo dobrze w bloku.

PlusLiga nie zwalnia tempa i już w piątek, w Sosnowcu bydgoszczanie zagrają z MKS-em Będzin (19.00).

ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ - AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA 3:1 (25:18, 25:18, 30:32, 25:20)
ŁUCZNICZKA (trener Piotr Makowski): Radke 3, Ruciak 20, Kosok 8, Jarosz 25, Klinkenberg 13, Nowakowski 3, Żurek (libero) oraz Wiese, Murek, Krzysiek 2, Jurkiewicz 1, Wolański 1. Punkty. Atak: 51, blok: 16, zagrywka: 9, po błędach rywala: 29.
AZS POLITECHNIKA (trener Jakub Bednaruk): Zagumny 5, Samica 11, Lemański 1, Mikołajczak 4, Łapszyński 6, Świrydowicz 3, Olenderek (libero) oraz Filip 19, Firlej, Radomski 6, Smoliński 6. Punkty. Atak: 47, blok: 11, zagrywka: 3, po błędach rywala: 28.