Majówkowe popisy kolarek Pacificu Toruń. Ukrainki też stały na podium

Kolarski Pacificu Toruń mają za sobą pierwsze sukcesy w sezonie
Kolarski Pacificu Toruń mają za sobą pierwsze sukcesy w sezonie Archiwum
Zawodniczki Toruńskiego Klubu Kolarskiego „Pacific” maja za sobą kolejną pracowitą majówkę. Fitnesski wystartowały w dwóch imprezach – wyścigu etapowym Gracia Orlova (2.2 UCI) oraz Kryterium Ulicznym w Lubawie. Torunianki stanęły na podium w obydwu wyścigach.

Po blisko trzyletniej przerwie związanej z pandemią wirusa COVID-19 rozegrany został czeski wyścig etapowy Gracia- Orlova. Składał się on z pięciu etapów, w tym jednej jazdy indywidualnej na czas. Podczas pierwszego dnia rywalizacji Fitnesski miały do pokonania blisko 100 km etap. Podczas wymagającego podjazdu pod zamek Stramberk najlepiej sobie Natalia Krześlak, która zajęła 14 lokatę.

Drugi dzień, to królewski etap, poprowadzony przez słynny podjazd „Pustevny” przełęczy która znajduje się w Beskidzie Śląsko-Morawieckim. Tego dnia 18 miejsce wywalczyła Karolina Karasiewicz. Trzeci dzień rywalizacji to poranna jazda indywidualna na czas, podczas której torunianki pokazały swoje dobre przygotowanie. Szóstą lokatę wywalczyła Karolina Karasiewicz, trzynastą Maja Wróblewska, szesnastą Natalia Krześlak, siedemnastą Dorota Przęzak a dwudziestą pierwszą Patrycja Lorskowska.

Na tym akcencie jednak nie zakończyła się rywalizacja tego dnia. O godzinie 15:00, zawodniczki przystąpiły do drugiego 68- kilometrowego etapu. Tutaj bardzo dobrze spisała się Karolina Karasiewicz, sięgając po swoje pierwsze podium wyścigu rangi UCI na szosie. Ostatniego dnia zmagań, dla kolarek przygotowano osiem, dwunastokilometrowych rund poprowadzonych ulicami miasta Orlova. Również tego dnia, Karolina Karasiewicz wykazała się bardzo dobrym finiszem, kończąc etap na drugim miejscu.

W klasyfikacji generalnej wyścigu Karolina Karasiewicz uplasowała się na 14 pozycji, a Natalia Krześlak na 17 miejscu. Drużyna „Pacific” w klasyfikacji drużynowej zajęła wysokie 5 miejsce.

Drugim majówkowym startem zawodniczek TKK „Pacific” oraz czterech zawodniczek z Ukrainy było kryterium uliczne w Lubawie. Zawodniczki miały do pokonania 18 rundy, poprowadzonych ulicami miasta, co łącznie dawało dystans ok 32 km. Torunianki świetnie poradziły sobie z tą niezwykle techniczną trasą ( finisz umiejscowiony był na rynku, do którego prowadził podjazd z kostki brukowej). Kryterium wygrała Patrycja Lorkowska, drugie miejsce zajęła Paulina Pastuszek, a trzecią lokatę wywalczyła Natalia Krzelak. W kategorii Juniorek drugie miejsce zajęła Nataliia Safroniuk (Ukraina), która na co dzień trenuje w TKK „Pacific” Toruń.

- Jestem zadowolony, że jako klub wystartowaliśmy w wyścigu UCI Gracia Orlova, gdzie mogliśmy sprawdzić jak prezentujemy się na tle zachodnich ekip. Wracamy z bilansem dwóch miejsc na podium Karoliny Karasiewicz, która była trzecia na 4 etapie oraz druga na 5 etapie. Karolina Karasiewicz i Natalia Krześlak zajęły odpowiednie 14 i 17 miejsca w klasyfikacji generalnej co na pewno cieszy. Po powrocie z Czech mieliśmy jeden dzień na „przepakowanie” i tradycyjnie już wystartowaliśmy w Lubawie, gdzie udało nam się zając pierwsze trzy miejsca. Cieszę się, że rośnie forma naszych zawodniczek oraz czterech zawodniczek z Ukrainy, którymi na co dzień się opiekujemy i obsługujemy podczas startów - relacjonuje dyrektor sportowy Leszek Szyszkowski

Najbliższym startem torunianek będzie Puchar Polski w Gostyniu rozgrywany w terminie 7-8 maja.