Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mariusz Soltanifar z Więsławic otrzymał "Złotą Sowę" w Wiedniu

Renata Kudel
Renata Kudel
Mariusz Soltanifar z Więsławic otrzymał "Złotą Sowę" w Wiedniu.
Mariusz Soltanifar z Więsławic otrzymał "Złotą Sowę" w Wiedniu. Zuzanna Lewandowski
Mariusz Soltanifar, pochodzący z Więsławic, zaprzyjaźniony z "Gazetą Pomorską" podróżnik, mieszkający od kilku lat wraz z żoną Maryam w Holandii, otrzymał ważne polonijne wyróżnienie. To "Złota Sowa".

"Złote Sowy" są przyznawane osobom wyróżniającym się nie tylko talentem i dokonaniami, aktywnością, kulturą osobistą, postawą moralną, ale i społeczną życzliwością i umiejętnością współpracy z polonijnymi środowiskami, działających ponad podziałami i broniących dobrego imienia Polski i Polaków na emigracji.

Mariusz Soltanifar jest pomysłodawcą Link to Poland, nowoczesnego i interaktywnego portalu dla Polaków żyjących za granicą, ale też obcokrajowców interesujących się Polską, skupiającego ludzi pełnych pasji i pomysłów, chcących się rozwijać i dzielić z innymi swoimi doświadczeniami.

Od sześciu lat mieszka w Holandii. Od pierwszych chwil przyjazdu do tego kraju aktywnie zaangażowany w działalność polonijną. Poprzez Stowarzyszenie Przedsiębiorców Polsko-Niderlandzkich, przekształcone w Polską Izbę Handlową w Królestwie Niderlandów, szybko odnalazł właściwe osoby, którym aktywności na rzecz Polski nie są obojętne. Po kilku miesiącach od momentu przyjazdu został zaproszony do bycia członkiem Kapituły Konkursowej Konkursu Wybory Polaka Roku w Holandii, w której jest do dnia dzisiejszego. A minęły już cztery edycje Konkursu.

Aktywny uczestnik konferencji organizowanych na rzecz budowania wizerunku Polski w świecie, na których często podkreśla niewykorzystany potencjał Polaków żyjących poza granicami kraju dla Polski i jej promocji w świecie. Wychodzi na przeciw potrzebie informowania o Polsce i Polakach w świecie na zewnątrz, wspólnie z redakcją portalu Link to Poland publikuje po angielsku oraz niderlandzku. Podkreśla, że wiele szczytnych inicjatyw organizowanych poza granicami Polski, nie trafią do szerokiego kręgu odbiorców, że względu, na to iż są przygotowywane wyłącznie w języku polskim a przez to pomijają społeczność obcokrajowców zainteresowanych Polską i Polakami. Według niego jest to ogromny potencjał, który nie zostaje jeszcze wykorzystany na rzecz budowania wizerunku Polski w świecie.

Przed przyjazdem do Holandii pracował między innymi jako zastępca dyrektora ds. studenckich i marketingu w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców w Łodzi. Obecnie nauczyciel akademicki w dziedzinie marketingu na Hanza University of Applied Sciences oraz pracownik naukowy na uniwersytecie w Groningen. Regularnie wykłada na uczelniach zagranicznych. Ostatnio gościł w Korei Południowej.

Jest pasjonatem podróżowania. Już wkrótce na łamach "Gazety Pomorskiej" opowie o ostatniej podróży do Indii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska