Marwit Toruń nadal liderem

Marwit wygrał po raz pierwszy od połowy grudnia, strzelił siedem bramek gościom z Chorzowa i utrzymał prowadzenie w I lidze futsalu.

13. Babylon Siemianowice 16 6 46:95

BRAMKI: Diemiszew 3, Kieper 2, Kostiuczenko, Citko.
MARWIT: Vasylczenko, Ringwelski - Diemiszew, Kostiuczenko, Zelenskyi, Citko - Łoś, Szczepaniak, Kończalski, Sobański - Kieper.

Torunianie z Marteksem wygrali na wyjeździe 6:1, więc trudno było zakładać stratę punktów we własnej hali. W pierwszej połowie dwa razy bramkarza z Chorzowa pokonał Denys Diemiszew, po jednym golu strzelili Sylwester Kieper i Siergij Kostiuczenko. Losy pojedynku zostały ostatecznie rozstrzygnięcie w 25. minucie, gdy po kolejnym trafieniu Kiepera gospodarze prowadzili 6:1.

Torunianie cały czas wierzą w awans, mimo ostatnio mało korzystnych wyników. - Być może za mało skoncentrowani wychodzili ostatnio na parkiet, ale uważam, że z Mareksem zagraliśmy już naprawdę dobrze. Po rozstrzygnięciu wszystkich walkowerów będziemy mieli tyle samo punktów, ile Tango i duże szanse na awans. Myślę, że do końca sezonu będziemy już wszystko wygrywać - podkreśla Mateusz Kończalski.

Dla Marwitu było to pierwsze ligowe zwycięstwo od meczu z Remedium Pyskowice 11 grudnia (nie licząc walkowerów z AZS Gdańsk i Babylonem Siemianowice). W czołówce tabeli jest bardzo ciasno i kluczowy może być kolejny pojedynek podopiecznych Olega Zozuli - na wyjeździe z Mariossem Wawelno 19 marca.

W innych meczach: Gatta Zduńska Wola - AZS UG Gdańsk 6:1, KS Gniezno - Tango Gliwice 1:3, Inpuls Alpol Siemianowice - AZS UŚ Katowice 4:1, Auto Complex Przodkowo - Remedium Pyskowice 3:4, MOKS Słoneczny Stok Białystok - Babylon Siemianowice odwołany, pauzował Marioss Wawelno