Marwit Toruń kończy rundę tuż za podium

Mykola Morozow (nr 10) strzelił bardzo ważną bramkę numer 2 dla Marwitu Toruń.
Mykola Morozow (nr 10) strzelił bardzo ważną bramkę numer 2 dla Marwitu Toruń. fot. Lech Kamiński
Podział punktów w pojedynku dwóch najlepszych w ostatnim czasie drużyn w Futsal Ekstraklasie. Marwit obronił miano zespołu niepokonanego od sześciu kolejek. I potwierdził, że będzie liczył się w walce o medale w tym sezonie.

12. AZS UG Gdańsk 11 4 28:58

Bramki: 1:0 Wojciechowski (1), 1:1 Mikołajewicz (8), 1:2 M.Kubik (12), 1:3 M Kubik (17), 2:3 M. Morozow (17), 3:3 D. Demiszew (33)
Marwit: Foltyn - Wojciechowski, Lebiedziński, Maciąg, Korecki - Szamotij, Morozow, Demiszew, Szczepaniak oraz - Sekretarski - Kończalski, Kieper, Matusiak

To było bardzo ciekawe i wyrównane spotkanie. Już w 36. sekundzie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Michał Wojciechowski, ale szybko odpowiedział Marcin Mikołajewicz. Były gracz Marwitu wyrósł na czołowego strzelca ekstraklasy.W Toruniu trafił po raz 11 w sezonie i traci tylko bramkę do lidera klasyfikacji najlepszych snajperów.

Szczecinianie poszli za ciosem. Jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. W 16. minucie było już 3:1, ale po zaledwie 15 sekundach drugiego gola dla Marwitu zdobył Mykola Morozow.

W drugiej połowie okazji do zmiany rezultatu było już zdecydowanie mniej. Świetnie między słupkami Marwitu spisywał się Maciej Foltyn, podobnie zresztą jak po drugiej stronie Nicolae Neagu. Modławianina pokonał w 33. minucie Denys Diemiszew. To było jego 8 trafienie w rozgrywkach i tym samym został najlepszym strzelcem Marwitu w rundzie jesiennej.

Po meczu obie drużyny wydawały się zadowolone z remisu. Dla gości był to już dziesiąty mecz bez porażki, dla Marwitu szósty.

Torunianie w tabeli są tuż za podium, za to są bezkonkurencyjni w klasyfikacji Fair Play na półmetku Futsal Ekstraklasy. Torunianie w 11 meczach zarobili jedynie 10 żółtych kartek i wyprzedzają Gattę Zduńską Wolę i Clearex Chorzów.

Przed świętami drużyny rozegrają jeszcze pierwszą kolejkę rundy rewanżowej. Marwit znowu weźmie udział w hitowym meczu - w piątek podejmie piątą w tabeli Gattę.

W innych meczach: Clearex Chorzów - Wisła Krakbet Kraków 2:3, Gwiazda Ruda Śląska - Remedium Pyskowice 2:5, AZS UŚ Katowice - Rekord Bielsko-Biała 0:0. Gatta Active Zduńska Wola - Red Devils Chojnice 1:3, AZS UG Gdańsk - GKS Tychy 3:4.