MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mateusz Cieślakiewicz z Koalicji Obywatelskiej rezygnuje z mandatu radnego Grudziądza

Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis
Leśniczy, Mateusz Cieślakiewicz zrezygnował z mandatu radnego Grudziądza. Wraca do pracy jako dyrektor wydziału lasów miejskich
Leśniczy, Mateusz Cieślakiewicz zrezygnował z mandatu radnego Grudziądza. Wraca do pracy jako dyrektor wydziału lasów miejskich Aleksandra Pasis
- Ta decyzja była trudna, ale w mojej ocenie konieczna. Przeprowadziłem wiele rozmów z prezydentem odnośnie mojej wcześniejszej działalności jako leśniczego lasów komunalnych i po długich przemyśleniach podjąłem decyzję o zdaniu mandatu radnego - tłumaczy Mateusz Cieślakiewicz z Koalicji Obywatelskiej.

Mateusz Cieślakiewicz podziękował także wyborcom za oddane na niego głosy, ale jednocześnie poprosił o zrozumienie sytuacji. - Myślę, że swoją pracę będę działał nadal na rzecz miasta skutecznie i pozytywnie - podkreśla Mateusz Cieślakiewicz.

Warto to wiedzieć:

Przypomnijmy. Mateusz Cieślakiewicz do rady miejskiej wszedł z list Koalicji Obywatelskiej z okręgu obejmującego m. in. Lotnisko. Został też przewodniczącym komisji rewizyjnej. Dotąd był leśniczym lasów komunalnych. Po objęciu mandatu radnego musiał zgodnie z przepisami prawa zrezygnować z pracy (przy. red. przebywał na bezpłatnym urlopie), gdyż nie mógł być jednocześnie radnym i pracować podlegając bezpośrednio prezydentowi Grudziądza. Zatem od kwietnia br. na jego stanowisku był wakat. W międzyczasie też doszło do reorganizacji struktury organizacyjnej ratusza i jej ramach powstał m. in. wydział lasów miejskich. Rozpisano konkurs na dyrektora. Niestety został unieważniony gdyż nie było żadnego kandydata.

W związku z tym, że Mateusz Cieślakiewicz zdecydował o rezygnacji z mandatu, prezydent Grudziądza w drodze awansu wewnętrznego mianował go na dyrektora wydziału lasów miejskich.

- To społecznik z pasją. Człowiek, który kocha przyrodę i zwierzęta. Lubiany i szanowany - wylicza Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. - Zbudował Centrum Edukacji Ekologicznej. Jest dobrym przełożonym. A przed nami nowe zadania: pozyskaliśmy świetne parcele na ulicy Lipowej, gdzie chcemy tworzyć Centrum Edukacji Przyrodniczej, rozbudowywać Centrum Edukacji Ekologicznej przy ulicy nad Torem i aby można było to rozwijać potrzebny jest właśnie taki człowiek jak Mateusz Cieślakiewicz. Bardzo się cieszę, że nasza współpraca będzie kontynuowana.

Paweł Napolski, szef klubu radnych KO w Grudziądzu tłumaczy, że szukano rozwiązania aby Mateusz Cieślakiewicz mógł połączyć mandat radnego z dotychczasowym zajęciem, ale przepisy prawa to wykluczały. - Myśleliśmy nawet o działalności charytatywnej jako choćby doradca prezydenta, ale wyklucza to prawo. Ubolewam, bo tracimy dobrego radnego - mówi Paweł Napolski, radny KO.

Kolejnym z listy Koalicji Obywatelskiej do objęcia mandatu radnego jest Robert Kempiński.

Dodajmy. W wyborach samorządowych 7 kwietnia:

  • Mateusz Cieślakiewicz zdobył 463 głosy

  • Robert Kempiński zdobył 260 głosów

To warto wiedzieć:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska