Łącznie sześć obowiązkowych egzaminów - dwa ustne oraz cztery pisemne czekają uczniów, którzy przystępują do matury w 2016 roku. W części ustnej, której harmonogramy ustalają przewodniczący zespołów egzaminacyjnych w danej placówce, zawarty jest egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym oraz języka obcego nowożytnego również na poziomie podstawowym Część pisemna sprawdzianu maturalnego obejmuje natomiast: język polski, matematykę oraz wybrany obcy język nowożytny - wszystkie przynajmniej na poziomie podstawowym. Czwartym obligatoryjnym egzaminem jest wybrany przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym. Dodatkowo uczniowie mogą wybrać jeszcze do pięciu przedmiotów, z których chcą zdawać egzamin na poziomie rozszerzonym.
Matura z matematyki 2016 - pierwsze opinie.
Wideo: Anna Gołata.
Jak się przygotować do matury z matematyki? Maturzystom nie przypadną do gustu odpowiedzi, jakich udzielił na nasze pytania dr Łukasz Dawidowski, który w ramach UŚ Maturzystów prowadził zajęcia z matematyki. Co trzeba wiedzieć, żeby spokojnie podejść do matury z matematyki? - Wszystko! - odpowiada wykładowca. Które partie materiału najlepiej powtórzyć w ostatnich dniach? - Wszystkie! - powtarza. - Oczywiście powtórzenie wszystkiego w tak krótkim czasie nie jest możliwe - dodaje.
Jak zaznacza, w poprzednich latach maturzyści zawsze mieli do rozwiązania nierówność kwadratową i równanie wielomianowe trzeciego stopnia. Warto w weekend powtórzyli typowe metody ich rozwiązywania.
MATURALNE PRZECIEKI:
Co na maturze z polskiego? Mówi nauczyciel Krzysztof Płatek
Co na maturze z matematyki? Mówi Jolanta Kłopeć
Matura 2016 - przecieki z języka polskiego
Matura 2016 - przecieki, tematy z matematyki
Co na maturze z matematyki? Typuje Tomasz Szymczyk, nauczyciel matematyki
(AIP)