https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Maturzyści z Torunia odwiedzili targi edukacyjne [zdjęcia]

(km)
W auli UMK prezentują się stoiska kilkunastu uniwersytetów
W auli UMK prezentują się stoiska kilkunastu uniwersytetów Lech Kamiński
- Rozglądamy się, bierzemy ulotki, pytamy - mówili maturzyści, którzy odwiedzili wczoraj targi "Promocja Edukacyjna" w Toruniu.

Toruń UMK -Targi Edukacyjne

Jeśli w tym roku czeka Was egzamin dojrzałości, a jeszcze nie zdecydowaliście, gdzie lub co chcecie studiować, wybierzcie się dziś na UMK. We wtorek i w środę odbywają się tam targi dla maturzystów. Do Torunia zjechali przedstawiciele uczelni i uniwersytetów. Spotkacie ich w auli UMK (do godz. 14.30).

W tym roku zainteresowanie targami jest widocznie mniejsze. - Być może maturzyści zniechęcili się targami Perspektyw, które odbywały się u nas na początku roku akademickiego - mówi jeden z pracowników UMK. - Rzeczywiście były problemy z organizacją, ale przypominam, to nie my byliśmy organizatorem.

Wczoraj targi w Toruniu odwiedzili m.in. licealiści z Kutna. Agata Czarnecka planuje studiować bezpieczeństwo wewnętrzne, choć nie wybrała uczelni. - Po prostu chcę pracować w policji - argumentuje Agata.

Jej koleżanka Sylwia Grabowska chciałaby studiować na UMK "coś z historią", bo Toruń bardzo jej się podoba. - Mam jeszcze trochę czasu na wybór - mówi, bo maturę zdaje za rok.

Michała Gibasa z Elbląga spotkaliśmy przed stoiskiem Uniwersytetu Warszawskiego. - Interesuje mnie filozofia albo kognitywistyka. Rozważam UW. Dlaczego? Ponieważ jest w stolicy. I daleko od domu. Toruń leży zbyt blisko Elbląga - mówi z uśmiechem.

Licealiści na stoiskach najczęściej pytali o zasady rekrutacji na poszczególne kierunkach. Katarzyna Nowakowska z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy zdradziła, że najmodniejsze na tej uczelni jest budownictwo.

Natomiast UMK na I roku oferuje ponad 80 kierunków. Od nowego roku akademickiego wprowadza trzy kolejne: krytykę artystyczną na wydziale sztuk pięknych, komparatystykę literacko-kulturową na wydziale nauk humanistycznych oraz politykę publiczną na wydziale politologii i studiów wschodnich.

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zdegust
Zastanawiam sie w jakim celu synowie i corki kucharek, sprzataczek, kelnerek, kierowcow, hydraulikow, tokarzy i ferezerow ida na studia... Ostatnio parkieciarz powiedzial mi, ze jego syn studiuje socjologie!!! Zapytalem go po jaka cholere, skoro moglby po ojcu odziedziczyc firme i zarabiac piec razy tyle ile facet po socjologii (o ile w ogole jakas prace znajdzie). Syna rozumie, bo chce sobie przez piec lat "pobzykac" corki sprzataczek,.... ktore przyszly tam w podobnym celu. Nie rozumiem tylko kto na to wszystko sie godzi i nie widzi skutkow dla gospodarki i dla kondycji psychofizycznej spoleczenstwa... Nie jestesmy w stanie wygenerowac 2 milionow dobrych studentow... Nie ma inteligencji przy masowej produkcji magistrow!!!

Glupi jestesmy i glupi pozostaniemy. Jak zawsze. Ilu takich dziennikarzy z odzysku pracuje w Waszej gazecie? Pewnie dlatego zajmuja sie tym co im bliskie :-) Straszne i smieszne jednoczesnie!!!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska