Mecz III ligi piłki nożnej: Olimpia Grudziądz - Polonia Środa Wielkopolska. Grad goli lidera

Dariusz Knopik
Marcin Warcholak strzelił dla Olimpii dwa pierwsze gole już w 13 minut
Marcin Warcholak strzelił dla Olimpii dwa pierwsze gole już w 13 minut Łukasz Szalkowski
W meczu 31. kolejce II grupy III ligi piłki nożnej Olimpia Grudziądz rozgromiła Polonię Środa Wielkopolska 7:2. Biało-zieloni umocnili się na pozycji lidera.

Olimpia Grudziądz - Polonia Środa Wielkopolska 7:2 (5:1)
Bramki: Marcin Warcholak (1, 13), Michał Cywiński (32 - karny), Tomasz Kaczmarek (34), Piotr Witasik (44), Hubert Antkowiak (47), Hubert Mich (74) - Kacper Nowak (35, 64 - karny).
Olimpia: Olszewski - Klimek (64. Rzepka), Witasik, Mich, Warcholak - Zawada, Cabrera (64. Zielecki), Cywiński (72. Zachaczewski) - Kaczmarek (72. Landowski), Antkowiak (54. Bojas), Nawrocki.

Grudziądzanom, by wywalczyć awans wystarczy zdobyć osiem punktów w czterech ostatnich meczach. Jednak podopieczni Marcina Płuski nie chcą czekać do ostatniej kolejki i wywalczyć promocję najwcześniej jak się da.

Poloniści to był jeden z nielicznych zespołów, które w poprzedniej rundzie zabrał punkty biało-zielonym po bezbramkowym remisie w Środzie Wlkp. Z tego też powodu grudziądzanie podeszli do meczu bardzo skoncentrowani.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już pierwsza akcja przyniosła rzut wolny, którego na gola zamienił Marcin Warcholak. W 13. minucie gracz Olimpii popisał się świetnym uderzeniem zza pola karnego i Olimpia prowadziła już 2:0. W ostatnim kwadransie grudziądzanie zdobyli jeszcze trzy gole i jednego stracili. Po przerwie miejscowi szybko jeszcze podwyższyli wynik. Rywale odpowiedzieli jednym trafieniem. Wynik ustalili gospodarze, którzy zachowali cztery punkty przewagi nad Kotwicą, która wygrała z Bałtykiem Koszalin 1:0.

W następnej kolejce Olimpia zagra na wyjeździe z KP Starogard Gdański.