Medale bydgoszczan w nowej formule ADCC, czyli tzw. submission fighting

Tomasz Froehlke
Archiwum organizatora
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy w Bydgoszcz mistrzostwach Polski w połączonych sztukach walki

XIV Mistrzostwa Polski Submission Fighting odbyły się we Włochach koło Warszawy. Formuła ADCC została stworzona, aby umożliwić zawodnikom różnych stylów, opartych na chwytach rywalizację na jednoznacznych zasadach. Startują w niej przede wszystkim zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu, a także luta livre, judo, zapasów i sambo.

W zawodach wzięło udział ponad 250 zawodników z całego kraju. Z naszego regionu dobrze zaprezentowali się reprezentanci klubów Gwiazda i Copacabana Bydgoszcz, zdobywając medalowe miejsca.

W kategorii zaawansowanych Wojciech Marjański wywalczył srebro do 83 kg oraz Artur Drążek brązowy medal w kategorii do 70 kg (obaj Copacabana).

Również z Bydgoszczy medale wywalczyli : Andrzej Piątkowski który zwyciężył w kategorii powyżej 91 kg oraz Michał Wolski w kategorii do 81 kg. W najwyższej kategorii zaawansowania „PRO” brązowy medal wywalczył Artur Pujszo w kategorii powyżej 99 kg. Wszyscy reprezentują Gwiazdę Bydgoszcz.