Memoriał Michniewicza. Zwycięstwo Polskiego Cukru Toruń [zdjęcia]

Polski Cukier Toruń - Śląsk Wrocław 73:68
Polski Cukier Toruń - Śląsk Wrocław 73:68 Sławomir Kowalski
Wielkiej koszykówki na Bema jeszcze nie było, ale torunianie w pierwszym meczu XIII Memoriału Wojtka Michniewicza pokonali Śląsk Wrocław.

Polski Cukier Toruń - Śląsk Wrocław 73:68 (23:13, 22:30, 14:15, 14:10)

Polski Cukier: Milosević 13, 10 zb., Gibson 13 (2), Sulima 9 8 zb., Michalak 10 (2), Wiśniewski 7 (1) oraz Cummings 10 (1), Perka 5, Lisewski 4, Michalski 2, Bochno 0.
Śląsk: Williams 16, 9 zb., Smith 15, Madden 10, Kowalenko 10 (7 zb.), Chanas 6 oraz Jankowski 7 (1), Stawiak 4, Heath 0, 5 as., Sutton 0, Jarmakowicz 0.

Torunianie zaczęli imponująco. W 1. kwarcie wypracowali sobie sporą przewagę, w 2. powiększyli ją do 13 punktów. Oparty na grze pięciu Amerykanów Śląsk po przerwie wzmocnił obronę i torunianie mieli spore problemy w ataku (skuteczność z gry 43 proc.), goście kilka razy zdołali nawet wyjść na punktowe prowadzenie.

Zdecydowanie za dużo było indywidualnych akcji. Polskiemu Cukrowi brakowało strzelca. Michał Michalak miał 4/14 z gry, Markeith Cummings 4/11, a Danny Gibson 5/12. Najlepsi byli podkoszowi: Stevan Milosević w 24 minuty wywalczył double-double w punktach i zbiórkach, blisko tego był Krzysztof Sulima, który jednak spadł za 5 fauli. Torunianie mieli mocniejsza ławkę (21:11 w punktach zmienników), aż 17 punktów zdobyli po stratach Śląska.

Czarni Słupsk - Trefl Sopot 74:80 (16:27, 30:14, 13:25, 15:14)

Czarni: Blassingame 12 (1), 7 as., Harper 13 (1), Mboj 13, 8 zb., Seweryn 6 (2), Mokros 0 oraz Borowski 10 (2), Śnieg 7, Cunningham 4, Zywert 0.
Trefl: Bilinovać 31 (6), Duren 19 (2), Kulka 14, Dutkiewicz 7, Stefański 0 oraz Surmacz 5, Dzierżak 4, Sikora 0, Motylewski 0, Kreft 0, Kolenda 0, Majok 0

Bohaterem drugiego meczu memoriału był Josip Bilinovać , który trafiał z każdej pozycji i z 13 rzutów pomylił się tylko w dwóch. O niespodziewanej porażce Czarnych zadecydowała seria 0:17 w 3. kwarcie, po której Trefl prowadził 62:50. Sopocianom nie zaszkodziły braki na ławce (w punktach zmienników Czarni wygrali 30:9).

Plan gier na sobotę: 15.00 Trefl - Śląsk, 17.00 Polski Cukier - Energa Czarni