Na specjalnie zwołanej, na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości, sesji, swoje postulaty miały okazję przedstawić poszczególne rady osiedli. M.in. zrobiła do Rada Osiedla Terenów Nadwiślańskich. Mieszkańcy chcą, by na ich osiedlu powstał basen.
- Aktualnie miasto nie planuje budowy basenu przy szkole na ul. Bora-Komorowskiego - informuje tymczasem Mirosław Kozłowicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy.
Dodaje też, że wybór nowych lokalizacji zawsze poprzedzony jest analizą. - Miasto bierze pod uwagę nie tylko liczbę mieszkańców na danym obszarze, ale również liczbę dzieci korzystających z zajęć na pływalni oraz odległość od innych basenów - wyjaśnia Kozłowicz.
Wiceprezydent przypomina, że w obrębie szkoły przy Bora-Komorowskiego funkcjonują już daw baseny: w odległości 4,5 kilometra przy Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego przy ul. gen. Fieldorfa „Nila” oraz w odległości 3 kilometrów przy Szkole Podstawowej nr 65 przy ul. Golloba - basen „Ikar”.
- Obecnie trwa budowa basenu w Fordonie, przy Szkole Podstawowej nr 67 przy ulicy Kromera, której zakończenie zaplanowano na 2020 rok. Basen ten powstanie w odległości 2 kilometrów w odległości od lokalizacji wskazanej przez radę osiedla - mówi Mirosław Kozłowicz.
I zapewnia jednocześnie, że postulaty Rady Osiedla Terenów Nadwiślańskich będą brane pod uwagę przy planowaniu kolejnych inwestycji.
https://pomorska.pl/ikar-perla-czworka-to-na-tych-basenach-wzrosly-ceny/ar/c1-14538675
Jak wskazuje miasto, to sami mieszkańcy mogą wnioskować o realizację inwestycji, które uważają za najbardziej potrzebne dla społeczności danego osiedla.
Wśród postulatów Rady Osiedla Terenów Nadwiślańskich znalazły się też inwestycje drogowe. M.in. doświetlenie przejść dla pieszych czy zbudowanie chodników. Ale mieszkańcy chcą na przykład, by całe osiedle objęto miejskim monitoringiem. - W ramach budżetu obywatelskiego co roku z budżetu miasta zostaje wydzielona rezerwa na realizację zadań zgłoszonych przez mieszkańców. Takim zadaniem w kolejnej edycji w 2020 roku może być między innymi budowa punktów monitoringu miejskiego - podpowiada wiceprezydent Kozłowicz.
Jako przykład podaje budowę systemu monitoringu na Bartodziejach, Okolu, Starym Mieście, Stary Fordonie, Śródmieściu czy Wilczaku-Jarach. - To mieszkańcy przyczynili się do zrealizowania budowy - dodaje. - Tymczasem zgłoszenie inicjatywy wymaga wypełnienia jednostronnicowego formularza zgłoszeniowego - podsumowuje.
Wakacyjne utonięcia. Jak zapobiec tragedii?
