Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Torunia "sadzą" drzewa za pomocą aplikacji

AGW
Siedzisz na przystanku, czekasz na autobus i rozglądasz się dookoła. Czegoś brakuje w otoczeniu, czegoś zielonego. Uważasz, że w danej lokalizacji powinno pojawić się drzewo? Weź do ręki telefon i za pomocą aplikacji zgłoś to.

Od lipca ubiegłego roku działa aplikacja "Zielony Toruń - Moje drzewo". "Pomysł stworzenia tej aplikacji wziął się stąd, że mieszkańcy Torunia zgłaszali do nas miejsca, gdzie według nich powinny rosnąć drzewa. Połączyliśmy zatem zainteresowanie torunian z dużym potencjałem miasta, jako że co roku sadzimy kilka tysięcy drzew, na przykład w roku 2017 aż 3 500", mówił wówczas Michał Zaleski, prezydent Torunia.

W serwisie www.mojedrzewo.torun.pl jest tu prosty formularz, który pozwala wskazać propozycję miejsca, w którym - naszym zdaniem - powinno pojawić się drzewo. Wystarczy zaznaczyć punkt na mapie, wówczas automatycznie uzupełnia się miejsce "najbliższy adres", numer działki i obręb. Jeśli wybrana przez nas lokalizacja nie należy do Gminy Miasta Toruń, wyświetla się odpowiednia informacja i propozycja wybrania innej lokalizacji. Jest miejsce na uzasadnienie swojego wniosku.

Sprawdź, gdzie zgłoszono drzewa

Po powiększeniu mapy możemy sprawdzić zgłoszone propozycje albo otworzyć listę zgłoszeń. Tylko w tym roku (do 13 maja) wpłynęło 147 zgłoszeń. Na realizację czeka już między innymi zgłoszenie 10 dębów wzdłuż ulicy Bydgoskiej. Inna propozycja mieszkańców o statusie "oczekuje na realizację" dotyczy ul. Wiązowej, gdzie w formularzu pojawiło się 16 kasztanowców.

Przy przy przystanku przy ul. Bolesława Chrobrego w marcu tego roku pojawiła się sugestia posadzenia 3 kasztanowców. "Dadzą trochę cienia oczekującym na autobus". Trwa analiza zgłoszenia. Przy tej samej ulicy zgłoszeniem o statusie "zrealizowane" jest brzoza brodawkowata. Są też propozycje odrzucone.

Lista drzew, które możemy wybrać w serwisie Zielony Toruń - Moje Drzewo:

  • dąb
  • klon
  • kasztanowiec
  • brzoza brodawkowata
  • głód
  • lipa drobnolistna
  • jarząb pospolity
  • jarząb szwedzki

Projekt współfinansowany ze środków WFOŚiGW w ramach projektu Edukacji Ekologicznej 2019-2020.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska