Jednym z kandydatów jest Sławomir Jabłoński, który z miastem związany jest od urodzenia. Ma on doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Jeśli wygra wybory, będzie debiutantem w radzie.
Dlaczego ubiega się o mandat? - Zależy mi na tym, aby miasto rozwijało się. Aby nam wszystkim żyło się lepiej. Chcę uczestniczyć w jego budowaniu i spożytkować swoją energię na rzecz mieszkańców - przekonuje mężczyzna.
A o co będzie zabiegał? - Góra Zamkowa, plaża miejska, stadion Unii czy przedsiębiorczość - to sprawy, o których dyskutują moi sąsiedzi. Zależy mi na remoncie ulic: Tysiąclecia, Sportowej, Wspólnej i Spokojnej. Należy zadbać o to, aby droga dzieci do szkoły i ich powrót były bezpieczne. Chcę być również aktywny w tworzeniu nowych projektów. Chcę się aktywnie włączyć w prace zespołu tworzącego Gminny Program Rewitalizacji Wąbrzeźna - dodaje mężczyzna.
O mandat ubiega się także Zbigniew Ceglarski, doświadczony samorządowiec. W poprzednich wyborach ubiegał się o stanowisko burmistrza. - Chciałbym wykorzystać moje wieloletnie doświadczenie w pracy i działalności w samorządzie miejskim i powiatowym, w służbie dla naszych mieszkańców - wyjaśnia kandydat do rady miasta.
O co będzie zabiegał w radzie? - Zależy mi na rzeczowej dyskusji na temat Wąbrzeźna. Prezentowaniu szerokiej gamy argumentów w dyskusji i wybieraniu właściwych rozwiązań. W radzie chcę również zabiegać o poprawę spraw społecznych w Wąbrzeźnie. Zależy mi na stworzeniu lepszej sytuacji bytowej dla rodzin. Będę zabiegał o znacznie lepsze wykorzystanie bazy rekreacyjnej, którą miasto dysponuje - argumentuje Zbigniew Ceglarski.
W niedzielę do urn pójdą mieszkańcy okręgu nr 8, czyli ulic: Spokojnej, Tysiąclecia, Grudziądzkiej od numeru 50 do końca.
W tym okręgu uprawnionych do głosowania jest 837 osób.
Lokal wyborczy utworzony zostanie w Szkole Podstawowej nr 3. Głosowanie będzie możliwe w g. 7-21.
Wcześniej radnym z okręgu wyborczym nr 8 był Tomasz Zygnarowski. Na początku lutego został on jednak zastępcą wójta gminy Płużnica. Prawo nie zezwala na łączenie tych dwóch funkcji, dlatego konieczne są wybory uzupełniające.