Mistrz lepszy od KKP Bydgoszcz [zobacz zdjęcia]

(S-G)
KKP rozegrał kolejny mecz rundy wiosennej ekstraligi kobiet.
KKP rozegrał kolejny mecz rundy wiosennej ekstraligi kobiet. fot. Jarosław Pruss
KKP rozegrał kolejny mecz rundy wiosennej ekstraligi kobiet. Bydgoszczanki przegrały z aktualnym mistrzem kraju i zdobywcą pucharu Polski - Unią Racibórz 1:4 (1:3)

KKP Bydgoszcz-Unia Racibórz

. Bramki: Magdalena Rosińska (9) oraz Gloria Chinasa Okoro - 2 (31, 75), Patrycja Wiśniewska (19), Natalia Chudzik (40).

KKP: Granowska - G. Daleszczyk, Lewandowska (ż), Mrozek, J. Daleszczyk - Makowska (ż), Sass, Sieradzka, Raczkowska (89. Pawłowska) - Stępień (70. Lipowska), M. Rosińska.

Miejscowe przegrały po walce, nie bojąc się bardziej utytułowanych rywalek. Mecz rozpoczął się idealnie dla miejscowych, które w 9 minucie objęły prowadzenie po golu Magdaleny Rosińskiej.

10. Pogoń Szczecin Women 13 16 12-22

Mimo dobrej gry bydgoszczanek, podopieczne Remigiusza Trawińskiego do przerwy trzykrotnie trafiły do siatki, a po zmianie stron dołożyły jeszcze jedno trafienie. Mimo porażki KKP nie musi wstydzić się swojej postawy przeciwko mistrzyniom Polski.

Oto pozostałe wyniki spotkań 13. kolejki: Medyk - Mitech 0:0, AZS PSW B. P. - Piaseczno 2:4, Pogoń Women - Górnik 0:3 (wo), AZS UJ Kr. - AZS Wr. 0:1. W meczu 12. kolejki: AZS Wr. - AZS PSW B. P. 3:0.