KKP MAX-Sprint Bydgoszcz lepszy od Pogoni Women Szczecin

(S-G)
KKP MAX-Sprint Bydgoszczy lepszy od Pogoni Women Szczecin
KKP MAX-Sprint Bydgoszczy lepszy od Pogoni Women Szczecin fot. archiwum
W statnim spotkaniu rundy jesiennej ekstraligi kobiet zawodniczki KKP MAX-Sprint pokonał w Bydgoszczy Pogoń Women Szczecin 2:1 (1:1).

10. AZS UJ Kraków 9 3 8-25

Bramki: Stępień (43), Natalia Sieradzka (61) - Barlage (24). Sędziowała: Agnieszka Płaskocińska (Radom). Widzów - 200.
KKP: K. Rosińska - G. Daleszczyk (ż), Lewandowska, Machnacka, J. Daleszczyk - Makowska (68. Raczkowska), Sass (90. Mrozek), Sieradzka (ż), Pancek - Stępień (79. Siekierska), M. Rosińska (85. Krychowiak).

KKP MAX-Sprint Bydgoszcz, po emocjonującym spotkaniu pokonał u siebie Pogoń Women Szczecin. Podopieczne Remigiusza Kusia uwierzyły w siebie i pokazały serce do walki oraz hart ducha i zwyciężyły faworyzowane szczecinianki, po golach Agaty Stępień w 43 minucie i Natalii Sieradzkiej w 61 minucie. "Wojowniczki" pokazały charakter, nie załamały się po golu straconym w 24 minucie i skasowały 3 punkty. Bydgoszczanki po meczu oddały się chóralnym śpiewom i wspólnie z fanami odtańczyły taniec zwycięstwa.

- Pogoń zawiesiła nam wysoko poprzeczkę. To zespół zawsze groźny, dobrze ułożony taktycznie, który przed sezonem zapowiadał walkę o medale. Ja jednak już w szatni przed meczem widziałem, że moje zawodniczki
wychodzą na boisko tak naładowane energią, że stać je na zwycięstwo. Mecz z obu stron był twardy, ambicja i waleczność stały na naprawdę wysokim poziomie - mówił po meczu Remigiusz Kuś, trener KKP.

Pozostałe wyniki: Medyk - AZS PSW Biała Podl. 1:0, AZS Wr. - Piaseczno 2:1, AZS UJ Kr. - Unia 1:7, Mitech - Górnik 1:0. Następna kolejka odbędzie się wiosną 2013 roku. Do rozegrania pozostał zaległy mecz 5. kolejki: Pogoń - Unia (11 listopada) oraz 8. kolejki: Piaseczno - Mitech (być może odbędzie się za tydzień).