Mistrz świata, Paweł Wojciechowski, w szpitalu. Czeka go...

  Mistrz świata, Paweł Wojciechowski, w szpitalu. Czeka go operacja

  (frel, kf)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Mistrz świata, Paweł Wojciechowski, w szpitalu. Czeka go operacja

  ©archiwum GP

  Nasza nadzieja na medal igrzysk olimpijskich, na treningu w Bydgoszczy została uderzona tyczką. Wyglądało groźnie...
  Mistrz świata, Paweł Wojciechowski, w szpitalu. Czeka go operacja

  ©archiwum GP

  Złamana kość jarzmowa i przesunięta kość oczodołowa - to diagnoza lekarzy ze Szpitala Wojskowego. Czy igrzyska będą zagrożone?

  Przeczytaj także:Paweł Wojciechowski będzie jednym z bohaterów filmu Nastassji Kinski

  Nieszczęście spotkało 22-letniego mistrza świata w skoku o tyczce z Zawiszy Bydgoszcz na dzisiejszym popołudniowym treningu.
  -Ćwiczyliśmy tak zwane założenie tyczki i odwał z dwukroku - opowiada Włodzimierz Michalski, trener Pawła Wojciechowskiego. - Gdy tyczka była mocno wygięta, Paweł frunął już nogami do góry wyślizgnęła mu się z dłoni i z całym impetem prostując się uderzyła go w głowę.
  Zawodnik od razu przewieziony został do pobliskiego Szpitala Wojskowego. Wiadomość niedobra jest taka: złamana została kość jarzmowa i przesunięta kość oczodołowa. Dziś Wojciechowski przejdzie operację, która będzie polegała na ustawieniu i zespoleniu kości w odpowiedniej pozycji. Jest też krew w zatoce szczękowej, powodująca opuchliznę, ale to normalne przy uderzeniu.

  Ale są też wiadomości dobre w nieszczęściu: badania wykonane tomografem wykazały, że nie ma żadnego urazu mózgu oraz wzroku. To z kolei oznacza, że po wykonanym zabiegu młody organizm powinien szybko się zregenerować i wrócić do zdrowia.

  - No cóż, stało się. Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą - mówi trener Michalski. - Na szczęście, w żadnym poważnym stopniu przygotowania do igrzysk olimpijskich nie zostaną zakłócone. Najwyżej nieco zmodyfikowane.

  Paweł Wojciechowski w tym roku ustanowił dwa rekordy Polski w skoku o tyczce oraz został w Korei sensacyjnym mistrzem świata. Jest poważnym kandydatem nawet do mistrzostwa olimpijskiego w 2012 r. w Londynie. Uznany został za jednego z najbardziej obiecujących lekkoatletów świata.
  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy