MKS Będzie - BKS Visła Proline Bydgoszcz. Goście sprawili niespodziankę!

zm
Tomasz Czachorowski
Bydgoscy siatkarze pokonali w sobotę lidera rozgrywek na jego terenie.

Bydgoscy siatkarze mają za sobą mały ligowy maraton. Tydzień temu walczyli w swojej hali z BBTS Bielsko-Biała (przegrali 1:3), w środę - w rozgrywanym awansem meczu 19. kolejki - podejmowali ekipę MCKiS Jaworzno (wygrali 3:0), a w sobotę wybrali się na kolejne spotkanie - z bardzo wymagającym rywalem.

Bydgoska drużyna mierzyła się z MKS Będzin. Rywale to liderzy rozgrywek Tauron 1. Ligi. We wcześniejszych meczach wywalczyli 44 punkty. Bydgoszczanie - z jednym rozegranym meczem więcej - mieli ich 31 i zajmowali szóste miejsce w ligowej tabeli. Faworytami tego starcia byli więc gospodarze. Tym bardziej, że pierwszy mecz tego sezonu - w Bydgoszczy - wygrali 3:1.

W Będzinie bydgoscy siatkarze świetnie zaczęli to spotkanie. Dobrą zagrywką i odpowiednim skupieniem w ataku budowali sobie bezpieczną przewagę i pewnie wygrali najpierw pierwszego, a potem drugiego seta.
I mieli szansę zakończyć to spotkanie w trzech setach. Kolejna partia była tak zacięta, że skończyła się grą na przewagi. Obronną ręką z tej walki wyszli jednak miejscowi i mecz się toczył. W czwartej partii siatkarze MKS złapali drugi oddech i w końcówce wykorzystali błędy bydgoskiej ekipy, doprowadzając do tie breaka.
Decydujący set również był nerwowy, na punkt jednej drużyna, tym samym odpowiadali rywalem, ale[b] końcówka tym razem należała do BKS.

- Wygrywamy na boisku lidera tabeli Tauron Ligi, po niesamowitej walce i prowadzeniu już 2:0 w setach. Nie sprawdziło się siatkarskie przysłowie i w tie breaku pokonujemy MKS Będzin 16:14 - skomentował bydgoski klub.

MKS BĘDZIN - BKS VISŁA PROLINE BYDGOSZCZ 2:3
Sety: 17:25, 18:25, 26:24, 25:22, 14:16