Jest to program mający na celu rozpowszechnienie europejskiej informacji młodzieżowej oraz ułatwienie komunikacji między młodymi osobami. Obecnie uczestniczy w nim 27 krajów. Informacje znajdujące się w bazie to m.in. wiadomości o programach unijnych, narodowych i regionalnych. Przystąpienie Polski do EURODESK zaowocuje także łatwiejszą wymianą danych dotyczących organizacji młodzieżowych. Poza tym, dzięki sprawnej organizacji jednostek regionalnych odpowiedź na nurtujące pytania można uzyskać w kilka minut.
W Polsce system powinien zacząć funkcjonować już od września. Wtedy bowiem należy spodziewać się uruchomienia serwisu internetowego. Kolejny etap to przełom listopada 2003, gdy rozpocznie się proces rozbudowy sieci lokalnej. Propozycje organizacji pozarządowych, również uczestniczących w przedsięwzięciu, dotyczą stworzenia regionalnych sieci informacji europejskiej na bazie już istniejących regionalnych centrów informacji europejskiej.
Więcej informacji można uzyskać na stronie programu pod adresem: www.eurodesk.org.
Młodzież klika
(maw)
Już od września polska młodzież będzie miała dostęp do internetowej bazy danych m.in. na temat pracy i staży za granicą. A wszystko to w ramach unijnego programu EURODESK, do którego właśnie przystąpił nasz kraj.