Centra Innowacyjnej Edukacji (tzw. Minikoperniki) to instytucja kultury, która prowadzi innowacyjną edukację w naszym regionie. Remont obiektu który zakończył się w ubiegłym roku, pozwolił na stworzenie dodatkowej przestrzeni ekspozycyjnej i poszerzenie oferty kulturalnej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
- W ramach inwestycji powstała m.in. interaktywna wystawa stała, dedykowana w szczególności ludziom młodym. Jej celem jest ułatwienie osobie dojrzewającej zrozumienia otaczającego świata, ale przede wszystkim siebie – w okresie burzliwych zmian zachodzących w ciele i umyśle, zidentyfikowania swoich potrzeb, a także rozpoznania własnych zainteresowań i pasji. Poza wystawą „Ścieżki dorastania” zostały utworzone sale modułowe, z możliwością czasowej modyfikacji na powierzchnie warsztatowe, pokazowe, szkoleniowe czy konferencyjne. W odnowionych obiektach znalazło się również miejsce pod dodatkową infrastrukturę w postaci czytelni książek i czasopism popularnonaukowych – informuje Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
Wartość inwestycji wyniosła 17 984 544,01 zł. Fundusze na realizację zadania pochodziły z dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (12 416 318,23 zł), natomiast pozostała kwota to wkład własny miasta.
Adaptacja budynków znajdujących się przy ul. W. Łokietka, które zaadaptowano na potrzeby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, nominowana została do konkursu Top Inwestycje Komunalne 2020. Jego celem jest wyróżnienie i promocja odważnych i prorozwojowych inwestycji komunalnych. Udział w konkursie jest bezpłatny. Głosowanie trwać będzie do 13 maja.
- Oceniane są inwestycje prowadzone przez jednostki samorządu terytorialnego lub prywatne spółki. Przedsięwzięcia inwestycyjne oceniane są według: rozmachu inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, walorów estetycznych, funkcjonalności, nowatorstwa, współpracy z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji, finansowania inwestycji aktywnego gospodarowania majątkiem – dodaje Łukasz Dyrygalski.
