To teren leżący naprzeciwko PKS, ciągnący się od ulicy Dworcowej w kierunku Narutowicza (dawniejsza baza Przedsiębiorstwa Robót Drogowych). Przemysław Majcherkiewicza, radny i wieloletni wiceburmistrz Mogilna, przypomina, że ten teren miasto już w przeszłości chciało kupić.
Chcesz kupić lub sprzedać samochód? - KLIKNIJ
Kiedyś jednak proponowano cenę 300-500 tysięcy złotych i nie było nas stać. Czy teraz mamy pieniądze?
Radny przypomina, że gmina kupiła już jedną nieruchomość pod parking, na ulicy Sądowej. Jego budowa wciąż jednak pozostaje w sferze planów. Burmistrz Leszek Duszyński wyjaśnia, że myśli o kupnie kolejnej działki pod parking, bo "trzeba patrzeć w przyszłość".
- Gdybyśmy nie kupili ziemi przy ulicy Sądowej, kupiłaby go osoba prywatna. A my zrobiliśmy ruch wyprzedzający - wyjaśnia włodarz. - Tę drugą działkę też chcemy zarezerwować.
Czytaj e-wydanie »