Mogileński Turniej Tańca [zdjęcia]

(dan)
Puchar dla najlepszego zespołu hip-hop w kategorii wiekowej powyżej 13 lat powędrował do Rocking Style Crew z Mogilna. Dariusz Nawrocki
Był to już 19. turniej tańca nowoczesnego organizowany przez Mogileński Dom Kultury.

Mogileński Turniej Tańca

W kategorii solistów do lat 12 zwyciężył Paweł Tucholski z Barcina, przed Sandrą Siurnicką z Łabiszyna oraz ex aequo - Oliwią Maliszewską z Torunia i Sarą Kozak z Mogilna.

Wśród starszych solistów na pierwszym miejscu uplasowała się Weronika Cieplicka z Barcina. Drugie miejsce zajął Mikołaj Obała z Mogilna, a trzecie Karolina Pyka z Torunia.

Przeczytaj także:Dzisiaj głosujemy na bydgoskich tancerzy w "Got To Dance"

W kategorii duetów zwyciężyła para Julia Podlewska i Karolina Pyka z Torunia. Drugie miejsce jury przyznało Mikołajowi Obała i Jagodzie Dąbrowskiej z Mogilna.

Zespół D & M z Jezior Wielkich zajął pierwsze miejsce wśród formacji disco dance. Wyprzedził grupę Error z Zakrzewa.

W kategorii "inne formy tańca" pierwsze miejsca zajęły ex aequo zespoły Mini Mix z Torunia i Brax II z Bydgoszczy. Na drugiej pozycji uplasował się BIT 10 ze Ślesina.

O laury rywalizowały też grupy hip-hopowe. Wśród młodszych ekip prym wiódł Mini Mix z Torunia. Drugie miejsca zajęły drużyny gnieźnieńskie: Good Luck i Arabeska 2. Puchar dla najlepszego zespołu w kategorii wiekowej powyżej 13 lat powędrował do Rocking Style Crew z Mogilna.

Za rok - jubileuszowy XX Turniej Tańca w Mogilnie.