MP Juniorek. Pałac Bydgoszcz już w strefie medalowej

Pałacanki podczas ceremonii otwarcia turnieju w Kętrzynie
Pałacanki podczas ceremonii otwarcia turnieju w Kętrzynie fot. MOSiR Kętrzyn
Doskonałe wieści napływają z województwa warmińsko-mazurskiego. Juniorki Pałacu Bydgoszcz już po dwóch dniach Mistrzostw Polski zapewniły sobie prawo gry o medale.

Juniorki o mistrzostwo kraju rywalizują w hali sportowej MOSiR-u w Kętrzynie. Pałac Bydgoszcz gra w grupie "B". W środę na inaugurację pokonał PTPS Piła 3:1 (18, 14, -24, 18). Podopieczne Macieja Kromrycha mogły wygrać do zera, bo w 3. secie prowadziły 23:20. Jednak roztrwoniły przewagę i ostatecznie przegrały na przewagi. Kryzys trwał też na początku 4. odsłony (5:8, 6:10), ale po rozmowie z trenerem pałacanki złapały właściwy rytm. Doprowadziły do remisu 11:11, a od 15:14 zaczęły uciekać rywalkom, by zwyciężyć do 18. MVP meczu wybrano Julię Twardowską.

Wykorzystały szansę

Dziś siatkarki z Bydgoszczy stanęły przed szansą zapewnienia sobie awansu do strefy medalowej już po 2. kolejkach. Wpływ na to miała wcześniejsza wygrana Orła Malbork z PTPS Piła 3:1. Pilanki odpadły z gry o medale. Podopieczne Macieja Kromrycha nie zawiodły. Pałac pokonał MKS Świdnica 3:0 (9, 23, 17). W 1. secie bydgoszczanki rozbiły rywalki. Jednak w 2. partii świdniczanki zaczęły grać lepiej. Początkowo nawet prowadziły 1-2 punktami. Wyrównana walka trwała do samego końca. Przy 23:23 skutecznie zaatakowała Julia Twardowska, a po chwili błąd popełniła Natalia Bernaciak. Przegrana partia podłamała zawodniczki ze Świdnicy. Ostatni set od początku należał do pałacanek, a Maciej Kromrych mógł wprowadzić na boisko zmienniczki. MVP została wybrana libero Anna Korabiec.

Pałac: Szczygieł, Twardowska, Browarczyk, Pieczka, Ciesiulewicz, Fojucik, Korabiec (libero) oraz Bączyńska, Pyzdrowska, Nowacka, Ziółkowska.

Jutro Pałac zagra 1. miejsce w grupie z doskonale sobie znanym Orłem Malbork, który także ma już zapewnioną grę w strefie medalowej.

Inne wyniki grupy "B": MKS Świdnica - Orzeł Malbork 1:3 (20,-19,-15, -21), PTPS Piła - Orzeł Malbork 1:3 (26:28, 25:23, 23:25, 22:25).

1. Pałac Bydgoszcz 2 4 6:1
2. Orzeł Malbork 2 4 6:2
3. PTPS Piła 2 2 2:6
4. MKS Świdnica 2 2 1:6

Gedania pod ścianą

Ciekawsza jest rywalizacja w grupie "A", gdzie jeszcze trzy zespoły zachowują szanse na półfinał. Dziś doszło do niespodzianki, bo przegrała Energa Gedania Gdańsk. Obrońca tytułu uległ UMKS MOS Wola Warszawa 2:3, choć po dwóch setach prowadził 2:0. Na uwagę zasługuje rozstrzygnięcie tie-breaka, w którym warszawianki triumfowały do 4. Juniorki z Gdańska chcąc przedłużyć szanse na obronę mistrzowskiego tytułu w piątek muszą pokonać Silesię Volley Mysłowice.
Grę w strefie medalowej ma już zapewnioną zespół z Warszawy.

Wyniki grupy "A": Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice - UMKS MOS Wola Warszawa 2:3 (-17, 21, 23, -22, -16), MKS MOS Wieliczka - Energa Gedania Gdańsk 0:3 (-14, -20, -16), UMKS MOS Wola Warszawa - Energa Gedania Gdańsk 3:2 (-19,-19, 22, 22, 4), Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice - MKS MOS Wieliczka 3:0 (15, 16, 16).

1. UMKS MOS Wola Warszawa 2 4 6:4
2. Silesia Volley Mysłowice 2 3 5:3
3. Energa Gedania Gdańsk 2 3 5:3
4. MKS MOS Wieliczka 2 2 0:6