Pałac Bydgoszcz przegrał na wyjeździe z Developresem Rzeszów

Dariusz Knopik
Rozgrywająca Marta Biedziak dobrze współpracowała ze środkową Natalią Misiuną (nr 5), ale to nie wystarczyło na rywalki. Tomasz Cachorowski
W drugim meczu II rundy rywalizacji o rozstawienie do spotkań o miejsca 5-12 Pałac przegrał na wyjeździe z Developresem Rzeszów.

Developres SkyRes - Pałac 3:1. Sety: 21:25, 25:22, 25:22, 31:29

DEVELOPRES: Mucha 10 pkt., Hawryła 17, Budzoń 3, Głaz 3, D. Nowakowska 7, Szeremeta 17, Borek (libero) oraz Śliwińska 10, Kazała 3, K. Filipowicz, P. Filipowicz. Punkty: atak - 40, serwis - 10, blok - 13, po błędach rywalek - 39. PAŁAC: Polak 11, Twardowska 10, Misiuna 16, Biedziak 2, Dybek 6, Skorupa 10, P. Nowakowska (libero), Korabiec (libero) oraz Fojucik 15, Pieczka 3, Bałdyga 2, Śmieszek 2. Punkty: atak - 51, serwis - 6, blok - 12, po błędach rywalek - 29.

Po porażce 0:3 w pierwszym meczu bydgoszczanki, aby wygrać rywalizację musiały zwyciężyć w Rzeszowie 3:0 lub 3:1, a następnie rozstrzygnąć na swoją korzyść złotego seta, rozgrywanego do 15 punktów.

Wszystko zaczęło się bardzo źle, bo pałacanki przegrywały 0:5 i nawet 8:10, ale od tego momentu poprawiły się w każdym elemencie i nie tylko odrobiły straty, ale także wyszły na prowadzenie i zdołały rozstrzygnąć seta na swoją korzyść.
Udany był początek kolejnej partii, w której bydgoszczanki wygrywały 7:2, ale szybko dały się doścignąć. Potem trwała walka punkt za punkt, ale końcówka należała do rzeszowianek. Podobnie wyglądał 3. set. Pałacanki wygrywały 8:3 i 19:16, ale w końcówce nie utrzymały wysokiej jakości i ostatecznie oddały partię rywalkom. Wtedy okazało się, że to rywalki wygrały rywalizację. Jednak bydgoszczanki nie poddały się i starały się wygrać, ale przegrały na przewagi.
W pierwszym meczu o miejsca 5-12 Pałac zagra z Budowlanymi Łódź, a Developres zmierzy się z Legionovią.

W drugiej parze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonał PGNIG Naftę Piła 3:1 (-21, 18, 9, 14). W pierwszym meczu było 2:3. KSZO zagra z Tauronem Dąbrowa Górnicza, a PGNIG zmierzy się z Aluprofem Bielsko-Biała.

W drugim meczu ćwierćfinałowym play off Atom Trefl Sopot pokonał Budowlane 3:1 (16, 15, -17, 14). Sopocianki wygrały rywalizację 2-0 i w półfinale zagrają Muszynianką. W drugiej parze Chemik police zagra z Impelem Wrocław.