MUKS Bydgoszcz mistrzem Polski! W finale pokonał MUKS Poznań (nowe zdjęcia)

(as)
Mistrzynie Polski - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz
Mistrzynie Polski - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz Archiwum klubu
Podopieczne trenerów Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego wygrały wszystkie pięć spotkań w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorek do lat 18 w Kórniku i zostały mistrzyniami Polski. W finale zdemolowały zupełnie gospodynie - MUKS Poznań.

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz - MUKS Poznań 73:51 (19:11, 10:26, 22:7, 22:7)

Do pierwszej "5" turnieju zostały wybrane Magdalena Błysz i Natalia Błaszczak.
Do pierwszej "5" turnieju zostały wybrane Magdalena Błysz i Natalia Błaszczak. Nadesłane

(fot. Nadesłane)

MUKS B.: Szymańska 21 (2), 7 zb., 7 prz., Papiernik 16 (1), 11 zb., 4 as., 4 prz., Błaszczak 14, Gwizdała 10 (1), Wyczałkowska 0 oraz Błysz 12, 5 zb., 3 prz., K. Rahn, Arendt, Nowacka, Kozłowska, Malicka 0.
MUKS P. (najwięcej): Puc 16 (1), 18 zb., Nowicka 9, 7 as., 5 prz., Burchardt 7 (1), Szloser 7 (1).

Apetyt gospodyń na złoto był wielki, ale musiały obejść się smakiem. Tylko do przerwy mogły liczyć na sukces. Co prawda bydgoszczanki w 1. kwarcie zagrały bardzo agresywnie i skutecznie, prowadząc już 14:6 i 19:8, ale w 2. odsłonie to rywalki były skuteczniejsze, mocniej broniły i nie tylko odrobiły straty, ale nawet objęły wyraźne prowadzenie (23:33).

Weronika Papiernik została najlepszą strzelczynią i MVP turnieju finałowego.

Jeszcze na początku 3. odsłony MUKS Poznań prowadził 39:31, ale potem dostał cios nokautujący. W 28. min za 3 pkt. trafiła Szymańska i to bydgoszczanki objęły prowadzenie 42:41. Do końca kwarty trafiały głównie nasze zawodniczki (Papiernik 3, Szymańska 4, Błaszczak 2) i przewaga urosła do 51:44. Kolejny nokaut to początek 4. kwarty, gdy zrobiło się 63:44, a po chwili już 73:46 i poznanianki nie wiedziały zupełnie o co chodzi.

Bydgoszczanki zagrały przede wszystkim skuteczniej (47-36 proc. z gry) i agresywniej. Rywalki popełniły więcej strat (31 przy 23 naszej ekipy) i faulowały w akcjach rzutowych. MUKS B. trafił 15 z 21 rzutów wolnych.

To wielki sukces młodej drużyny, bo - przypomnijmy - wszystkie zawodniczki są o rok młodsze niż przewiduje ta kategoria.

Dodajmy, że Magdalena Błysz i Natalia Błaszczak zostały wybrane do najlepszej "5" turnieju, a Weronika Papiernik została MVP i najlepszą strzelczynią turnieju.

Brązowy medal przypadł Trójce Żyrardów, która pokonała Bryzę Politechnika Gdańska 71:63.