Artego Bydgoszcz znów pokonało Wisłę Kraków!

(as)
Amisha Carter była najskuteczniejszą zawodniczką dwóch pierwszych meczów Artego we Wrocławiu. Archiwum
Bydgoskie koszykarki wciąż niepokonane w okresie przygotowawczym przed nowym sezonem. We Wrocławiu najpierw rozgromiły miejscową Ślęzę, a następnie pokonały mistrzynie Polski z Krakowa!

Podopieczne trenera Tomasza Herkta wygrały 4 spotkania w turnieju w Jeleniej Górze, teraz dwa kolejne we Wrocławiu w memoriale Teresy Kępki-Swędrowskiej. Przed niedzielną potyczką z czeskim Nymburkiem zapewniły sobie końcowe zwycięstwo w tym turnieju.

W piątek Artego miało kłopoty z gospodyniami tylko w 1. kwarcie. Później zdemolowało Ślęzę.

Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 54:90 (19:21, 12:29, 11:19, 12:21)

Ślęza: Leciejewska 14, Krężel 9, Shegog 8, Śnieżek 8, Mistygacz 6, Linkeviciene 5, Sklepowicz 4, Czarnecka 0, Rembiszewska 0.
Artego: Morris 16, Carter 15, Fikiel 12, McBride 10, Szczechowiak 9, Międzik 8, Pawlak 7, Koc 7, Szybała 4, Faleńczyk 2.

W sobotę nasz zespół zmierzył się z Wisłą, z którą przegrał ostatni finał TBLK 1-3 (sensacyjny sukces w Krakowie). Tym razem ekipa Tomasza Herkta wygrała pewnie, choć dopiero po przerwie zbudowała przewagę.

Artego Bydgoszcz - Wisła Kraków 74:67 (13:17, 26:23, 24:11, 11:16)

Artego: Carter 15, McBride 13, Fikiel 11, Morris 11, Koc 8, Pawlak 8, Międzik 5, Szczechowiak 3.
Wisła: Turner 18, Żurowska-Cegielska 16, Nicholls 12, Ouvina 9, Ziętara 8, Misiuk 4, Malinowska 0, Puter 0, Zohnova 0.

Inne wyniki: Wisła - Nymburk 79:69, Ślęza - Nymburk 74:56.