Wyborcza niedziela obyła się bez incydentów w lokalach i przed nimi. **
W Rypinie do drugiej tury wyborów na burmistrza dostał się kandydat Platformy Obywatelskiej Marek Błaszkiewicz (2369 głosów), który w pierwszym starciu uzyskał przewagę 570 głosów nad Mirosławem Marynowskim z Prawa i Sprawiedliwości. Frekwencja o południe wyniosła 8,5 proc. Nieco lepiej było o godz. 16.00. Do wtedy do urn poszła co czwarta uprawniona osoba (24,98 proc.). Zwyciężył Błaszkiewicz.
W drugiej turze ważyły się też losy dotychczasowych wójtów gmin Rypin i Wąpielsk. W pierwszej z wymienionych urzędujący Ryszard Potwardowski (1150 głosów w I turze, Komitet Wyborczy Wyborców "Ruch Samorządowy") zmagał się z przewodniczącym rady gminy kadencji 2002-2006 Piotrem Pawłowski (806 głosów w I turze, KWW "Twój Powiat Miasto Gmina"). Wygrał Potwardowski. W drugiej wójt Henryk Kowalski (756 głosów w I turze, KWW "Twój Powiat Miasto Gmina") walczył z Grażyną Cywińską (651 głosów w I turze,Samoobrona), kierownikiem referatu inwestycji w Urzędzie Gminy Wąpielsk. Wygrana Kowalskiego.
O stanowisko wójta Radomina starał się Sławomir Szlejer (zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) i obecny wójt Mieczysław Konczalski (zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Porozumienie Samorządowe Radomin"). Do godz. 16.30 zagłosowało 47,53 proc. uprawnionych. Według nieoficjalnych danych wygrał Konczalski.
W gminie Zbójno o godz. 16.30 frekwencja wyniosła 42,6 proc. Tutaj do ostatecznej rywalizacji stanął obecny rządzący Grzegorz Tułodziecki (zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Porozumienie Samorządowe Zbójno") i były wójt Kazimierz Tułodziecki (zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Gospodarna-Lepsza Gmina dla Wszystkich"). Z wstępnych obliczeń wynika, że władzę obejmie Grzegorz Tułodziecki.
Dogrywka była też w gminie Golub-Dobrzyń. Walczył Marek Ryłowicz - przewodniczący Rady Gminy (zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Porozumienie Wyborcze 2006") i obecny wójt Edward Dębiec (zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Gmina bez podziałów"). Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że większe poparcie uzyskał Dębiec - miał około 20 głosów przewagi. Do 16.30 do urn poszło w gminie Golub-Dobrzyń około 47 proc. uprawnionych.