MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najtańsze aquaparki w Polsce: aktualny ranking 10 parków wodnych na wakacje 2024. Gdzie godzina zabawy kosztuje tylko 6 zł?

Emil Hoff
Emil Hoff
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Aquapark to świetny pomysł na relaks i zabawę w upalny letni dzień. Możesz tam spędzić cudowny dzień solo, z drugą polówką lub z całą rodziną – w parkach wodnych nie brak atrakcji dla dzieci. Ale ile kosztuje zabawa w aquaparku latem 2024 r.? Sprawdziłem i stworzyłem ranking 10 najtańszych polskich parków wodnych. Sprawdź, gdzie godzina zabawy i relaksu kosztuje najmniej, i zaplanuj tanią wycieczkę do aquaparku już w najbliższy weekend, urlop czy wakacje.

Spis treści

Który polski aquapark jest najtańszy? Przeliczyłem ceny i stworzyłem aktualny ranking

Pierwszy dzień lata 2024 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim początek wakacji! Tak, w tym roku kalendarzowe lato i wakacje szkolne zaczynają się tego samego dnia – 22 czerwca.

Zabawa w Aquaparku Fala w Łodzi
Sprawdziłem aktualne cenniki aquaparków z całej Polski, od Bałtyku po Tatry, i stworzyłem ranking najtańszych parków wodnych na wakacje 2024. Sprawdź, gdzie godzina rodzinne zabawy kosztuje tylko 6 zł, i zaplanuj pełen wrażeń weekend w aquaparku bez rujnowania domowego budżetu. Krzysztof Szymczak / Polska Press, zdjęcie ilustracyjne

Prognozy pogody na wakacje zapowiadają ciepłe lato bez nadmiernych opadów. Średnie temperatury w lipcu i sierpniu mogą sięgnąć ok. 20 st. Celsjusza, ale kto wie, czy nie czeka nas kolejna fala upałów, podobna do tych z poprzednich lat.

Świetnym sposobem na ochłodzenie się w gorący letni dzień jest wycieczka do aquaparku, gdzie na dzieci czekają zjeżdżalnie wodne, gejzery, sztuczne rzeki i mnóstwo dodatkowych atrakcji, a na rodziców baseny do pływania, sauny i strefy SPA.

Aquapark to też dobry pomysł na deszczowy dzień, bo większość atrakcji z reguły znajduje się pod dachem. Kto zaplanuje wycieczkę do aquaparku, temu niestraszne letnie burze.

Ale bilety do aquaparku nie są za darmo, a wszystko wydaje się drożeć (zob. np. ranking najtańszych aquaparków z sezonu 2023). Czy przeciętną polską rodzinę stać jeszcze na całodzienną zabawę w parku wodnym? Tak, o ile wybierzesz aquapark z przystępnymi cenami.

Sprawdziłem aktualne cenniki w 10 popularnych aquaparkach w całej Polsce, od Bałtyku po Tatry, i obliczyłem, ile kosztuje jedna godzina zabawy w każdym z nich. W ten sposób powstał ranking 10 najtańszych aquaparków w Polsce. To gotowa lista podpowiedzi, gdzie możesz spędzić relaksujący dzień na basenie czy w saunie za rozsądną cenę.

Zapraszam – przedstawiam wyniki rankingu!

Ile kosztuje bilet do aquaparku? Sprawdziłem, ile zapłacisz za jedną godzinę zabawy

Poniżej znajdziesz aktualny ranking cenowy 10 najtańszych aquaparków w Polsce.

Przy każdym aquaparku podaję cenę biletu normalnego dla osoby dorosłej, ulgowego dla dziecka i rodzinnego (z oznaczeniem, czy chodzi o bilet dla 2 dorosłych i 1 dziecka, czy 2 dorosłych i 2 dzieci).

Wziąłem pod uwagę ceny biletów całodziennych na weekend lub sezon wysoki (wakacje) i podzieliłem je na 8, otrzymując koszt jednej godziny zabawy. W przypadku biletów rodzinnych cenę dzieliłem także przez liczbę osób, objętych biletem (3 lub 4). W rankingu poniżej podane są koszty właśnie jednej godziny korzystania z aquaparku.

Ranking ułożony jest według cen biletów normalnych, całodziennych, do jak największej liczby stref (baseny, sauny itp.), bez promocyjnych ulg, bez uwzględniania karnetów czy abonamentów – tak, żebyś wiedział, ile trzeba zapłacić, wchodząc do aquaparku w obcym mieście w czasie weekendowej wycieczki, bez planowania.

Pamiętaj, że cenniki mogą się jeszcze zmienić – nie wszystkie aquaparki przestawiły się już na sezon wakacyjny i nie wszystkie opublikowały wakacyjne cenniki. Przy każdym aquaparku w rankingu znajdziesz link do cennika, żebyś mógł łatwo upewnić się co do aktualnych cen.

10 polskich aquaparków z najniższymi cenami. Tam rodzina zabawi się i odpocznie tanio!

Miejsce 10: Suntago Wodny Świat (Wręcza, woj. mazowieckie)

 • Bilet normalny: 26,25 zł.
 • Bilet ulgowy: do 120 cm wzrostu: 18,10 zł / do 16 lat: 19,37 zł / do 18 lat: 26,25 zł.
 • Bilet rodzinny: 640 zł za 2+2, czyli 20 zł za godzinę za osobę.
 • Cennik online.

Największy kryty aquapark w Europie to duma mazowieckiej Wręczy. Do dyspozycji masz tu aż 30 różnych zjeżdżalni, strefę san, solarium i SPA, a wszystko porasta las ponad 700 żywych palm. Można się tu poczuć jak na tropikalnej wyspie, ale taka przygoda kosztuje. Suntago otwiera ranking na 10 miejscu z cenami rzędu 26,25 zł za godzinę zabawy.

Miejsce 9: Chochołowskie Termy (Witów, woj. małopolskie)

 • Bilet normalny: 22,37 zł
 • Bilet ulgowy: 19,87 zł
 • Bilet rodzinny: 389 zł za 2+2 w strefie basenowej, czyli 12,15 zł za osobę za godzinę.
 • Uwaga! Sezon wysoki zacznie się 21 czerwca 2024, cen biletów na razie nie podano. Cennik jest dostępny online.

Na miejscu 9 znajdują się Chochołowskie Termy, wielki kompleks basenów u podnóży Tatr. Można tu korzystać m.in. z łaźni parowej, saunarium z widokiem na góry, z atrakcji dla dzieci można wymienić akwarium i zjeżdżalnię pontonową.
Baseny i saunarium są płatne osobne. Powyżej podałem ceny biletów open do wszystkich stref.

Miejsce 8: Aquapark Fala w Łodzi

 • Bilet normalny: 22,12 zł
 • Bilet ulgowy: 19,25 zł
 • Bilet rodzinny: 256 zł za 2+1, czyli 10,66 zł za godzinę za osobę.
 • Cennik online.

Wśród atrakcji tego aquaparku jest np. zjeżdżalnia długa na prawie 150 m, a także sztuczna rzeka.

Miejsce 7: Aquapark Reda

 • Bilet normalny: 16,87 zł, w wakacje (22 czerwca – 1 września) drożej - 20,62 zł.
 • Bilet ulgowy: 14,37 zł, w wakacje drożej – 16,87 zł.
 • Cennik online.

Aquapark Reda łączy park wodny i akwarium. Jedna ze zjeżdżalni przechodzi przeszklonym tunelem przez zbiornik z rekinami! Mają tu też obrotową zjeżdżalnię i specjalną zapadnię wodną Ultra Speed, a do tego jacuzzi z wodą w kolorze lawy – mnóstwo wrażeń dla całej rodziny.

Miejsce 6: Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej

 • Bilet normalny: 18,12 zł
 • Bilet ulgowy: 13,62 zł
 • Bilet rodzinny: 289 za 2+2 na 4 godziny, czyli 609 zł za 8 godzin, w przeliczeniu 19,03 zł za godzinę za osobę.
 • Cennik online.

To kolejne miejsce na wodną zabawę i wypoczynek w cieniu Tatr, jednak w Bukowinie jest taniej niż w Termach Chochołowskich. Możesz tu korzystać z 12 basenów termalnych, jest też grota solna, a dla dzieci zjeżdżalnie.

Miejsce 5: Baseny Tropikalne (Binkowski Resort w Kielcach)

 • Bilet normalny: 16,87 zł
 • Bilet ulgowy: 13,12 zł
 • Bilet rodzinny: 380 zł za 2+2, czyli 11,87 zł za godzinę za osobę.
 • Cennik online.

Kielecki aquapark oferuje wiele atrakcji pod wielką szklaną kopułą, w tym aromatyzowany basen i saunarium. To dobre miejsce na popołudniowy relaks.

Miejsce 4: Termy Zakopiańskie

 • Bilet normalny: 16,12 zł
 • Bilet ulgowy: 14,87 zł
 • Bilet rodzinny: 279 zł za 2+2, czyli 8,71 zł za godzinę za osobę.
 • Cennik online.

W Termach Zakopiańskich możesz pluskać się w zewnętrznym basenie termalnym z widokiem na Tatry. Tutejsza woda ma potwierdzone właściwości wspomagające leczenie i łagodzące ból, zwłaszcza reumatyzm. Warto się tu wybrać np. z rodzicami czy dziadkami, ale i na dzieci czeka sporo atrakcji, w tym wodne gejzery.

Miejsce 3: Park Wodny w Krakowie

 • Bilet normalny: 11,87 zł, z plażą Stacja Parkowa 15 zł.
 • Bilet ulgowy: 10,62 zł, z plażą Stacja Parkowa 13,75 zł.
 • Bilet rodzinny: 2+1 kosztuje 183 zł za 2 godziny, dopłata 1 zł daje 10 minut gratis, czyli kolejna godzina kosztuje 6 zł za osobę, a więc 18 zł za 3 osoby. 6 dodatkowych godzin to więc koszt 108 zł. Łącznie trzeba zapłacić 285 zł, czyli 11,87 zł za osobę za godzinę.
 • Cennik online.

Podium rankingu najtańszych aquaparków w sezonie 2024 otwiera Park Wodny w Krakowie. Czeka tu na ciebie 8 zjeżdżalni, w tym jedna długa na ponad 200 m, a do tego fontanna w kształcie smoka wawelskiego i statek piracki z armatkami wodnymi, który na pewno zachwyci dzieci.

Miejsce 2: Termy Maltańskie w Poznaniu

 • Bilet normalny: baseny 11,12 zł, sauny 13,62 zł, łącznie (dzieląc czas po 4 godziny na basenie i w saunarium) 12,41 zł.
 • Bilet ulgowy: baseny 9,75 zł, sauny 12,37 zł, łącznie 11,05 zł.
 • Bilet rodzinny: 2+1 na baseny 7,87 zł, z Kartą Dużej Rodziny 5,08 zł za godzinę za osobę.
 • Cennik online.

W sezonie letnim w Termach Maltańskich masz do dyspozycji 11 basenów, w tym sportowy i geotermalny, a na dzieci czeka wodny plac zabaw ze zjeżdżalniami wielotorowymi.

Miejsce 1: Aquapark Wrocław

 • Bilet normalny: 9,37 zł (baseny, saunarium, strefa fitness).
 • Bilet ulgowy: 5,62 zł (baseny, saunarium, strefa fitness)
 • Bilet rodzinny: 199 zł za 2+2, co daje 6,21 zł za osobę za godzinę. Można też kupić bilet łączony Aquapak + Zoo (2 dorosłych i 3 podopiecznych) za 333 zł (8,32 zł za osobę za godzinę), a także bilet łączony Aquapark + Hydropolis (2+3) za 240 zł (6 zł z osobę za godzinę).
 • Cennik online.

Aquapark Wrocław wygrywa w rankingu najtańszych parków wodnych w Polsce na wakacje 2024. Bilety do trzech stref są tu wyjątkowo tanie, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Nawet bilet rodzinny jest najtańszy w całym zestawieniu - godzina zabawy kosztuje tylko nieco ponad 6 zł, a bilet łączony do aquaparku i Hydropolis równo 6 zł.

Co można tu robić? Korzystać z basenów, grot solnych i wodnych atrakcji. Dla maluchów stworzono specjalną Dziecięcą Zatokę, a na dorosłych czekaj zewnętrzny basen termalny z wodą o temperaturze 32 st. Celsjusza.

To już wszystko – teraz wiesz, który aquapark w Polsce jest najtańszy. Daj znać w komentarzu, w którym parku wodnym bawiłeś się najlepiej.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Podróży codziennie. Obserwuj Stronę Podróży!

Źródła: oficjalne strony internetowe wymienionych w rankingu aquaparków.

Czytaj też: Energylandia triumfuje jako najpopularniejszy park wodny w Europie. Co sprawia, że jest najlepsza?

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Najtańsze aquaparki w Polsce: aktualny ranking 10 parków wodnych na wakacje 2024. Gdzie godzina zabawy kosztuje tylko 6 zł? - Strona Podróży

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska