Sukcesem naszych reprezentantów zakończyły się w niedzielę w Sierakowie Wielkopolskim IX Mistrzostwa Polski w ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Strażacy z OSP Nakło wrócili do domu z nagrodami i tytułem II wiecemistrza Polski. To nie pierwszy sukces naszych strażaków na tych zawodach.
Mistrzowie niepokonani
Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i tytuł mistrza Polski zdobyli po raz czwarty z rzędu druhowie OSP Licheń Stary (Wielkopolska) . Z kolei tytuł I wicemistrza przypadł w tym roku strażakom z OSP Augustów-Lipowiec (województwo podlaskie).
Oprócz ochotników z Nakła nasze województwo reprezentowali jeszcze strażacy OSP Solec Kujawski i OSP Więcbork. Z informacji przekazanych nam przez organizatorów mistrzostw wynika, że soleccy strażacy także są w gronie laureatów.
Druhowie z Solca też pokazali klasę
- OSP Solec Kujawski jest zwycięzcą konkurencji specjalnej: water fighters, przygotowanej przez partnera strategicznego mistrzostw. Do ostatniej chwili owiana była ona tajemnicą - informują organizatorzy.
Mistrzostwa Polski w Sierakowie trwały trzy dni. Strażacy wykazać musieli umiejętności w siedmiu różnych konkurencjach takich m.in. jak budowa wału przeciwpowodziowego, ratowanie osób zagrożonych przez powódź czy też ratowanie tonącego. Wystartowało 49 załóg z 14 województw.
Czytaj e-wydanie »