Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Napar i herbata z czystka - tak to zioło działa na organizm, gdy stosujesz je codziennie

OPRAC.: MIKIR
Czystek to jedno z ziół, które silnie działa na organizm człowieka. Ta roślina wykazuje wiele właściwości prozdrowotnych i jest zalecana w dziennej diecie. W naszej galerii dowiesz się, jak działa czystek na organizm człowieka i dlaczego warto włączyć go do diety, jak długo go stosować, w jaki sposób przyrządzić napar. Informujemy, kto nie powinien pić herbaty i naparu z czystka ►►►
Czystek to jedno z ziół, które silnie działa na organizm człowieka. Ta roślina wykazuje wiele właściwości prozdrowotnych i jest zalecana w dziennej diecie. W naszej galerii dowiesz się, jak działa czystek na organizm człowieka i dlaczego warto włączyć go do diety, jak długo go stosować, w jaki sposób przyrządzić napar. Informujemy, kto nie powinien pić herbaty i naparu z czystka ►►► pixabay
Czystek to jedno z ziół, które silnie działa na organizm człowieka. Ta roślina wykazuje wiele właściwości prozdrowotnych i jest zalecana w dziennej diecie. W naszej galerii dowiesz się, jak działa czystek na organizm człowieka i dlaczego warto włączyć go do diety, jak długo go stosować, w jaki sposób przyrządzić napar. Informujemy, kto nie powinien pić herbaty i naparu z czystka.

Smaki Kujaw i Pomorza - sezon 4 odcinek 12:

od 16 lat

Czystek silnie oddziałuje na organizm człowieka, a jego dobroczynny wpływ na nasze zdrowie został udokumentowany wieloma badaniami lekarskimi.

Zobacz również

Czystek w medycynie i ziołolecznictwie. Jakie ma właściwości?

W ziołolecznictwie liść czystka jest źródłem naturalnych antyutleniaczy. W kosmetologii czystek wykazuje działanie antyseptyczne, ściągające, przeciwzmarszczkowe, ujędrniające, napinające skórę, ułatwia usuwanie świeżych blizn.

Tak działa czystek na organizm. Poznaj moc leczniczą tej rośliny:

Więcej o wpływie produktów na zdrowie człowieka

Czy wiesz, że: herbata z czystka zawiera więcej antyoksydantów niż zielona herbata, wino czy sok z cytryny. Czystek to bogate źródło flawonoidów, kwasów tłuszczowych, garbników, witamin i polifenoli!

To może Cię zainteresować

Gdzie rośnie czystek?

Czystek jest roślina naturalnie występującą w basenie Morza Śródziemnego, na Wyspach Kanaryjskich i Irianie. W Polsce to zioło jest hodowane szklarniowo. Czystki są popularnie uprawiane jako rośliny ozdobne, cenione ze względu na efektowne kwiaty i długotrwałe kwitnienie. Ze względu na duże wymagania termiczne, poza klimatem ciepłym rośliny mogą być uprawiane tylko w bardzo ciepłych, suchych i nasłonecznionych miejscach, przy czym źle znoszą mrozy.


Polecamy: Rośliny hodowane w domu nie tylko są ozdobą lokum, ale spełniają też kilka istotnych ról - są naturalnymi filtrami, często pochłaniają toksyny i dym papierosowy, a także pozwalają oczyścić powietrze w domu ze smogu. Jednak nie wszystkie rośliny nadają się do trzymania w czterech ścianach - niektóre mogą szkodzić, a część z nich jest silnie trująca. W artykule przedstawiamy zdjęcia i informacje o roślinach, których nie wolno trzymać w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień.

Polecamy: Trwa sezon na śliwki. To bardzo smaczny i powszechnie dostępny owoc, po który warto sięgnąć, bowiem śliwki wpływają korzystnie na nasz organizm. Nie tylko zawierają witaminy i mikro- oraz makroelementy wzmacniające organizm, ale wykazują również działanie prozdrowotne. Zobacz, po jakie odmiany warto sięgnąć i czy wybrać śliwki świeże czy suszone. W artykule znajdziesz także kilka ważnych informacji o tym, dlaczego nie wolno popijać śliwek wodą i kiedy śliwki mogą zaszkodzić zdrowiu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska