Rodzinna firma państwa Łącz ze Świecia nad Osą uprawia rzepak i tłoczy z niego wyśmienity olej o ciepłym, brązowym kolorze oraz charakterystycznym smaku.

Olej rzepakowy tłoczony na zimno, nierafinowany, stanowi bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych; posiada jeden z najlepszych stosunków kwasów omega-6 do omega-3, czyli 2:1. Bogaty jest też w witaminy A, E i K. Z tego powodu uznawany jest za najzdrowszy spośród wszystkich olejów roślinnych.

W firmie J.A.W. Łącz Przetwórstwo Roślin Oleistych ze Świecia nad Osą olej rzepakowy tłoczony jest na zimno, z surowca pochodzącego z własnych upraw. Tłoczony jest na prasie ślimakowej, poprzez mechaniczne wyciskanie nasion rzepaku, bez użycia jakichkolwiek dodatków chemicznych czy wody. Nasiona wolne są od GMO oraz nie pryskane roundup’em.

Pozyskiwany w ten sposób olej jest gęsty, ma ciepły, brązowy kolor oraz intensywny smak i zapach. Rozlewany jest do butelek szklanych lub plastikowych różnej pojemności.

Doskonale nadaje się do stosowania na ciepło i na zimno, przy czym smażenie na nim powinno odbywać się na tzw. małym, wolnym ogniu. Na zimno jest natomiast wyśmienitym dodatkiem do sosów, majonezu, dressingów, sałatek, surówek i śledzi.

Innym produktem firmy J.A.W. Łącz Przetwórstwo Roślin Oleistych ze Świecia nad Osą jest olej lniany, który dwa lata temu został zwycięzcą konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Oprócz tego firma państwa Łącz, działająca od 1992 roku, dostarcza też na rynek olej konopny i słonecznikowy, które tłoczone są z importowanych nasion. Firma jest też producentem makuchów, mączek odolejonych z konopi i lnu, materiału kwalifikowanego zbóż oraz brykietu opałowego ze słomy rzepaczanej, który można kupić w siedzibie firmy.

GŁOSOWANIE

Naturalny olej rzepakowy,

J. A. W. Łącz Przetwórstwo Roślin Oleistych-Nasiennictwo Sp. z o.o.

SMS o treści: PRO.1 pod numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT)

Klikaj >> Naturalny olej rzepakowy

Nasze Dobre 2018