https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nawałnica na Pomorzu: Premier Beata Szydło i ministrowie w Chojnicach [ZDJĘCIA]

Piotr Furtak
Premier Beata Szydło i ministrowie spotkali się ze strażakami w Chojnicach
Premier Beata Szydło i ministrowie spotkali się ze strażakami w Chojnicach Kancelaria Premiera RP/Twitter
Premier Beata Szydło oraz ministrowie spotkali się w sobotę ze strażakami w Chojnicach. Szefowa rządu podziękowała służbom i wolontariuszom za pomoc.

Aktualizacja godz. 11
Premier podczas spotkania powiedziała, że skala zniszczeń jest ogromna, ale służby stanęły na wysokości zadania. Minister Elżbieta Rafalska zapewniła, że wszystkie osoby poszkodowane otrzymują pomoc w trzech wymiarach: finansowym, usługowym oraz pomocy żywnościowej. Do poszkodowanych jeszcze w tym miesiącu ma trafić 500 ton żywności.

- Służby były na miejscu i niosły pomoc natychmiast po nawałnicach - powiedziała podczas konferencji Beata Szydło. - Większość skutków nawałnic została usunięta. Służby były na miejscu i niosły pomoc natychmiast po nawałnicach. Dziękuję służbom i wolontariuszom niosącym pomoc.

- Jestem dumny ze strażaków, zarówno tych z PSP jak i z OSP - mówił minister Błaszczak.

Premier przypomniała także, że rząd przyjął rozporządzenie ułatwiające szacowanie szkód.
- Apeluję do samorządów o szybkie składanie wniosków o pomoc finansową - podkreśliła premier. - Samorządy otrzymały ponad 42 miliony złotych.

Źródło:

Aktualizacja godz. 9
Premier Beata Szydło do Chojnic przyjechała z ministrami: obrony narodowej - Antonim Macierewiczem, spraw wewnętrznych i administracji - Mariuszem Błaszczakiem, rolnictwa i rozwoju wsi - Krzysztofem Jurgielem oraz rodziny, pracy i polityki społecznej - Elżbietą Rafalską, budownictwa - Andrzejem Adamczykiem, zdrowia - Konstantym Radziwiłłem.

W spotkaniu ze strażakami udział wzięli także wojewodowie, m.in.. województwa pomorskiego, Dariusz Drelich oraz kujawsko-pomorskiego - Mikołaj Bogdanowicz.

Premier, ministrowie wraz ze strażakami podsumowali dotychczasowe działania i omówili strategię na przyszłość.

Aktualizacja godz. 8
O godz. 9 prezes Rady Ministrów Beaty Szydło weźmie udział w spotkaniu dotyczącym sytuacji po nawałnicach w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim oraz wielkopolskim (Chojnice, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, ul. Gdańska 51)

Natomiast o godz. 13 premier Beata Szydło spotka się z rodziną poszkodowaną w wyniku nawałnicy w Małej Klonii (gmina Gostycyn).

Przypomnijmy, że Beata Szydło oraz ministrowie Jan Szyszko i Antoni Macierewicz byli w regionie chojnickim we wtorek - 15 sierpnia. Wówczas przebywali w Rytlu, a następnie pojechali do gminy Brusy, gdzie spotkali się ze strażakami oraz z rodzinami poszkodowanymi w nawałnicy.

Czekamy na Wasze zdjęcia zniszczonych miejscowości, dróg, lasów, domów. Ślijcie na adres [email protected] oraz na Facebooku. Wszystkie materiały umieścimy na mapie i pokażemy efekty żywiołu, który zmiótł z powierzchni ziemi hektary lasów na Pomorzu:

Zobacz także:

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kuba
Dowodzisz,iż należysz do judaszy sortu wybrakowanego! Skazujesz się na pogardę......
A
Antoni
Wypowiedzi pani Szydło i ulicznego ministranta Błaszczaka są żenująco kłamliwe i aroganckie. Bajki o pomocy dla poszkodowanych to opowiadać pani premier może ludkom kopalnianym,a nie rozgarniętemu społeczeństwu .Trzeba się po prostu ubezpieczać od nieszczęśliwych wypadków i ich następstw a nie obiecywać bez pokrycia i realnych możliwości pomoc na koszt podatników. Jestem zawstydzony,że podła zmiana jest aż tak kłamliwa i dyletancka! Premier Cimoszewicz był premierem odpowiedzialnym i powiedział to co powinien powiedzieć:należy się ubezpieczać drodzy rolnicy!
T
Tusk i Cimoszewicz z PO
trzeba było sie ubezpieczyć.
A oni wiedzieli co mówia.
Albo sprowadzić islamistów jak chce Tusk. Ich modły do Allacha Akbara przynoszą pokój i szczęście
R
RJK
Pani Szydło z tytułu wykształcenia, jest znawca tańców ludowych.
Jako znawca ekonomi, jest populistka.

Dzięki znajomości populizmu pełni dzisiaj funkcję kogoś,
kto udaje, że jet Premier-ką polskiego rządu.

Jako Premier-ka polskiego rządu nie ma wpływu na nic.

Na dzisiaj pozostaje jej tylko apele, które są wbrew staremu prawu ekonomi, czyli prawu popytu i podaży.
jako premier-ka pokazała tez całkowitą indolencję w sytuacji zagrożenia sytuacji w Polsce.
Ostatni kataklizm obnażył indolencję PiS-u jako rządzącej partii, która przejęła władz,e na bazie skorumpowania SUWERENA.
Kiedyś mówiono. Król jest nagi.
r
ryży się tym zajmie
Zgłoście sprawę ryżemu,temu od zielonej wyspy,on wam nie odmówi. Nie takie sprawy
rozwiązywał! Najlepiej poszło mu ze szmalem tych, którzy oszczędzali w OFE!
Kilka minut i 150 mld poszło, nie wiadomo na co!Wszystko wam zbuduje, wały przeciwpowodziowe już zbudował!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska