Nesta Karawela wciąż punkt przed Podhalem Nowy Targ

Bramkarz Cracovii Rafał Radziszewski nie dał się pokonać ani razu.
Bramkarz Cracovii Rafał Radziszewski nie dał się pokonać ani razu. Lech Kamiński
Nesta Karawela straciła sześć goli z Cracovią, na szczęście rywalom z Nowego Targu poszło jeszcze gorzej w starciu z JKH Jastrzębie

Nesta Karawela - Cracovia 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)
Bramki: 0:1 Horowski (3), 0:2 Sarnik - Besch (37), 0:3 Laszkiewicz - Sarnik (42), 0:4 Piotrowski (47), 0:5 Dvorak (48), 0:6 Chmielewski (52)
NESTA KARAWELA: Plaskiewicz - Koseda, Bluks, Bomastek, Dzięgiel, Baranyk - Smeja, Gimiński, Wróbel, Ziółkowski, Jankowski - Lidtke, Porębski, Gościmiński, Kuchnicki, Marmurowicz - Gaisins, Husak, Winiarski, K. Kalinowski, Chrzanowski

Goście bardzo poważnie podeszli do tego meczu i już w czwartek przyjechali do Torunia. Na lodzie było widać ich przewagę w doświadczeniu. W dwóch pierwszych tercjach to gospodarze częściej nacierali, prezentowali się naprawdę dobrze. W przewagach liczebnych groźnie strzelali Marek Wróbel, Przemysław Bomastek i Michał Porębski, ale Rafał Radziszewski był nie do pokonania.

Przeczytaj także: Emilia Tłumak ma za sobą 200 meczów w "Katarzynkach"

Proste błędy i straty krążka decydowały, że każdą z tych części minimalnie wygrali goście. To podkopało bojowego ducha torunian. Na początku trzeciej tercji swoją 41 bramkę w sezonie strzelił Leszek Laszkiewicz i potem Cracovia dominowała już wyraźnie.

W niedzielę kolejna szansa na punkty - na Tor-Torze pojawi się JKH (godz. 17.30).

W innych meczach: GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 3:1, JKH Jastrzębie - Podhale Nowy Targ 7:0.