Torunianie mają już tylko matematyczne szanse na awans do play off.
Torunianie mają już tylko matematyczne szanse na awans do play off. Sławomir Kowalski
Torunianie potrzebowali dogrywki, żeby pokonać najsłabszy w Polskiej Hokej Lidze SMS U20 Sosnowiec.

SMS U20 SOSNOWIEC - NESTA MIRES 4:5 (0:0, 2:2, 2:2, d. 0:1)
Bramki: 0:1 Kalinowski - Minge (25), 1:1 Bryk - Skrodziuk, Nowak (32), 1:2 Dołęga - Dzięgiel, Winiarski (37), 2:2 Gościński - Zieliński, Bryk (37), 3:2 Gościński - Zieliński, Bryk (41), 4:2 Jarosz (49), 4:3 Dołęga - Chrzanowski, Dzięgiel (51), 4:4 Dzięgiel - Winiarski (59), 4:5 Kalinowski - Minge, Wiśniewski (62)

NESTA MIRES: Plaskiewicz - Żyliński, Lidke, Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Huzarski, Heyka, Kasztanow, Sarsok, Dołęga - Skólmowski, Chrzanowski, Pieniak, Dzięgiel, Winiarski - Husak, Wiśniewski, Kuchnicki, Fraszko.

To nie był udany weekend Nesty Mires w Sosnowcu. Torunianie w piątek dali sobie wbić 9 goli Zagłębiu, a w niedzielę byli blisko jeszcze większej kompromitacji. Niewiele brakowało, aby przegrali - jako drugi zespół w sezonie - z młodzieżą z SMS.

To goście objęli prowadzenie, ale dla gospodarzy dwie bramki (na remis i prowadzenie 4:2) strzelił wychowanek Sokołów Mateusz Gościmski.

Rozpaczliwe ataki Nesty Mires pozwoliły doprowadzić do dogrywki. do remisu torunianie doprowadzili na nieco ponad minutę przed końcem. W niej swojego 13 gola w sezonie zdobył Michał Kalinowski. Strata jednego punktu z SMS i tak jest klęską dla beniaminka.

Inne wyniki: Naprzód - Zagłębie 2:1 (karne), Orlik Opole - Polonia Bytom 10:2