Nesta Mires Toruń nie dała się liderowi. Punkt w Oświęcimiu!

Jacek Dzięgiel strzelił pierwszego gola dla torunian w Oświęcimiu.
Jacek Dzięgiel strzelił pierwszego gola dla torunian w Oświęcimiu. Sławomir Kowalski
Torunianie przegrywali z Unią 0:2, ale zdołali doprowadzić do dogrywki i zdobyli drugi punkt w tym sezonie.

Unia Oświęcim - Nesta Mires Toruń 2:3 (2:0, 0:1, 0:1, d. 1:0)

Bramki: 1:0 Tabacek - Kowalówka (5), 2:0 Gabryś - Budzowski, Haas (17), 2:1 Dzięgiel - Lidtke, Żyliński (28), 2:2 Minge - Kalinowski (60), 3:2 Haas (62)
NESTA MIRES: Plaskiewicz - Huzarski, Zacharenka, Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Lidke, Żyliński, Dzięgiel, Strużyk, Dołęga - Kamko, Skólmowski, Husak, Kuchnicki, Wiśniewski - Heyka, Mądrowski, Winiarski, Chrzanowski, Pieniak.

To był identyczny scenariusz jak kilka dni wcześniej w Sanoku. Gospodarze od początku mieli znaczną przewagę, ale znowu dobrze bronił Michał Plaskiewicz, który dał się pokonać tylko dwa razy. Od połowy meczu goście uporządkowali szyki. W 28. minucie Jacek Dzięgiel wykorzystał przewagę na lodzie i strzelił kontaktowego gola.

W ostatnich minutach oświęcimianie ostrzeliwali toruńską bramkę, ale bez efektu. Po jednej z "setek" gospodarzy Nesta Mires wyszła z kontrą i na 27 sekund przed końcem do remisu doprowadził Daniel Minge. Dogrywka trwała niespełna 70 sekund, decydującego gola strzelił Radim Haas.

W niedzielę Nesta Mires zagra na własnym lodowisku z Orlikiem Opole (18.30).

W innych meczach: SMS U20 - TatrySki Podhale Nowy Targ 0:6, Naprzód Janów - Polonia Bytom 3:10, Cracovia - GKS Tychy 2:5, Orlik Opole - Zagłębie Sosnowiec 6:1, Ciarko Sanok - JKH Jastrzębie 2:3 (karne).

1. Unia 6 15 23:14
  2. TatrySki Podhale 5 12 25:5
  3. Orlik Opole 5 12 28:9
  4. GKS Tychy 6 12 34:16
  5. Comarch Cracovia 5 11 29:13
  6. JKH GKS 5 11 17:9
  7. Ciarko PBS Bank 5 9 12:12
  8. Polonia 5 6 22:19