https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niedługo powitamy na świecie pierwsze dzieci z bydgoskiego programu in vitro

Program jest skierowany do mieszkańców Bydgoszczy. Już 57 par zakwalifikowało się do programu i skorzysta z dofinansowania. Zdjęcie ilustracyjne
Program jest skierowany do mieszkańców Bydgoszczy. Już 57 par zakwalifikowało się do programu i skorzysta z dofinansowania. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay
Bydgoski ratusz podzielił się właśnie radosną wiadomością. Trzy uczestniczki programu leczenia niepłodności metodą in vitro są w ciąży. Czekamy na kolejnych bydgoszczan

Można powiedzieć, że bydgoski program in vitro przynosi pierwsze efekty. Trzy kobiety biorące w nim udział, są w ciąży.

Do tej pory 57 par zakwalifikowało się do programu i skorzysta z dofinansowania. - Do końca czerwca efektem programu są trzy ciąże - poinformował wczoraj bydgoski ratusz.

Aby skorzystać z dofinansowanego przez miasto programu, trzeba spełnić kilka wymogów. Wiek kobiety musi mieścić się w przedziale 20-43 lata (wg rocznika urodzenia). Para musi spełniać ustawowe warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka.
Trzeba być również mieszkańcem Bydgoszczy i wyrazić zgodę na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania kriokonserwowanych zarodków oraz ich ewentualnych kriotransferów.

https://pomorska.pl/coraz-wiecej-pytan-o-konkurs-na-operatora-in-vitro-w-bydgoszczy/ar/c1-14014359

Pary spełniające kryteria określone w programie powinny zgłosić się bezpośrednio do wybranej przez siebie kliniki.
Tam czeka ich kwalifikacja pod względem medycznym. Wizyta kwalifikacyjna jest bezpłatna. Zainteresowane pary na wizytę kwalifikacyjną do programu mogą umówić się telefonicznie w dwóch miejscach. Są to: Klinika Zdrówko, tel. 52 375 25 07 (poniedziałek-piątek, w godz. 8-14 i 18-20); Gameta-Szpital, tel. 42 645 77 77 (poniedziałek-piątek, godz. 8-20, sobota 8-15)

Na wizytę kwalifikacyjną należy przynieść posiadaną dokumentację medyczną. W trakcie wizyty lekarz omówi całą procedurę leczenia i przekaże dokumentację niezbędną do podjęcia leczenia.
W marcu bydgoski ratusz poinformował, że zakończyły się procedury związane z wyborem realizatorów „Programu polityki zdrowotnej z zakresu wsparcia leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców Miasta Bydgoszczy w latach 2019-2022” .

Program w Bydgoszczy próbowano wdrożyć dwukrotnie. Za pierwszym razem uchwałę bydgoskich radnych uchylił wojewoda kujawsko-pomorski, a później jego decyzję podtrzymał Wojewódzki Sąd Administracyjny. Po raz drugi uchwałę przegłosowano na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, jaka została zwołana na wniosek radnych PO i SLD 17 października 2018 roku.

Zobacz także wideo: Pit 0 dla młodych

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
28 sierpnia, 11:12, Gość:

Bruski stoi za tym przerwałem ogromnych pieniędzy dla prywatnych klinik i doktorków

Przewałem pieniędzy

G
Gość
Bruski stoi za tym przerwałem ogromnych pieniędzy dla prywatnych klinik i doktorków
G
Gość
23 sierpnia, 15:35, Gość:

Czy płacą za to ,ze swoich?? , Czy z naszych??

Z naszych

G
Gość
Czy płacą za to ,ze swoich?? , Czy z naszych??
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska